RS/OH
A.net/OH
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Cleveland Heights High School Track & Field and Cross Country - Cleveland Heights, Ohio
you RUN the place
13263 Cedar Rd, Cleveland Heights, Ohio, 44118, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Josh Robertson
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
5
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2012 / 2013 - (2 articles)
2013 / 2014 - (2 articles)
2014 / 2015 - (1 articles)
All News
Search
2014 Results - Kent State High School Invitational 3
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 2nd 2014, 4:57pm
Comments
Kent State High School Invitational 3
- Mar 2, 2014
Kent, OH, US
Timing/Results by:
Delta Timing Group, Inc. - Seymour - TN - Tim
« Filter Results by Team: »
ALL STAR TRAINING CLUB
Amherst Steele
Amherst Track Club
Archbishop Hoban
Ashland
Atp Elite
Austintown Fitch
Beachwood
Beaumont
Bedford
Berea
Berkshire
Boardman
Brunswick Senior
Burrell 07
Cambridge
Canfield
Canton Central Cath
Canton South
Carrollton
Central Catholic (Cleveland)
Chagrin Falls
Cleveland Express
Cleveland Heights
Collinwood
Copley Senior
Crestwood
Cuyahoga Falls
Cuyahoga Valley Chrst Acad
East Canton
Eastmoor Academy
Elyria Catholic
Euclid Senior
Fairborn
Fairless
Firelands
Firestone
FLIGHT 101 TRACK AND FIELD
Garaway
Garfield Hei
Garfield Hts. Trinity
Geneva
Gibsonburg
Gilmour Academy
Girard
Glenville
Green
Harding (Marion)
Hathaway Brown
Hoover
Howland
Hubbard
Hudson
Independence
Jackson (Massillon)
James A Garfield
John Adams
John F Kennedy
John F Kennedy (Warren)
John Hay
Kenston
Lake (Uniontown)
Lake Catholic
Lakeview
Lancaster
Liberty
Liberty Center
Lorain
Lordstown
Louisville
Lowellville Local
Lutheran West
Magnificat
Maplewood
Marlington
Martin Luther King Jr.
Mayfield
Mccomb
Meadowbrook
Medina Senior
Mentor
Michigan All Stars
Mineral Ridge
Mogadore Field
Newcomerstown
Nordonia
North Ridgev
North Royalton
Northern Potter
Northwest (Canal Fulton)
Norton
Norwalk
Orrville
Perry (Massillon)
Pymatuning Valley
Rhodes
Rootstown
Rough Rider TC
Salem
Smithville
Solon
South Range
Springfield
St Charles
St Edward
St Joseph Acad
St Thomas Aquinas
Stow-Munroe Falls
Strongsville
Struthers
Tallmadge
Triway
Troy
Tuscarawas Valley
Tuslaw
Twinsburg
Unattached
Vermilion
Villa Angela-St Joseph
Wadsworth Senior
Warren G Harding
Washington (Massillon)
West Akron Track Club
West Geauga
Western Reserve (Collins)
Westlake
Whitmer
Wickliffe Senior
Woodland Hills
Woodridge
WV Flyers
Young. East
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bolden, Brandon
12
Solon
06.87
nwi
2
2
Crawford, Shaun
11
St Edward
06.93
nwi
2
3
NORMAN, RICHIE
12
Brunswick Senior
07.04
nwi
2
4
Williams, Wan'Ya
Michigan All Sta
07.06
nwi
2
5
HICKMAN, DARRIEN
12
Glenville
07.07
nwi
2
5
Jackson, Falonte
12
Glenville
07.07
nwi
2
7
McDaniel, Masai
12
Lake Catholic
07.13
nwi
1
8
Neumann, Chris
10
Berea
07.16
nwi
1
10
Venters, Rob
9
Austintown Fitch
07.17
nwi
2
11
Boyd, Duane
12
Michigan All Sta
07.17
nwi
1
9
Agee, Steven
12
Bedford
07.17
nwi
1
12
Hildreth, Shaquille
12
Lorain
07.18
nwi
2
13
Turner, Ronnie
12
John Adams
07.18
nwi
1
14
Crenshaw, Kollyn
12
Solon
07.19
nwi
1
15
Wells, Deonte
10
John Hay
07.25
nwi
1
16
HARRIS, JUSTIN
11
Berea
07.28
nwi
1
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bolden, Brandon
12
Solon
07.03
nwi
19
2
Crawford, Shaun
11
St Edward
07.04
nwi
16
3
Williams, Wan'Ya
Michigan All Sta
07.06
nwi
6
4
Jackson, Falonte
12
Glenville
07.10
nwi
18
5
NORMAN, RICHIE
12
Brunswick Senior
07.11
nwi
12
6
HICKMAN, DARRIEN
12
Glenville
07.12
nwi
6
7
Hildreth, Shaquille
12
Lorain
07.14
nwi
5
8
Venters, Rob
9
Austintown Fitch
07.21
nwi
6
9
Agee, Steven
12
Bedford
07.22
nwi
6
10
Crenshaw, Kollyn
12
Solon
07.24
nwi
20
11
McDaniel, Masai
12
Lake Catholic
07.25
nwi
4
12
HARRIS, JUSTIN
11
Berea
07.25
nwi
11
13
Turner, Ronnie
12
John Adams
07.26
nwi
12
14
Boyd, Duane
12
Michigan All Sta
07.26
nwi
10
15
Neumann, Chris
10
Berea
07.27
nwi
12
16
Wells, Deonte
10
John Hay
07.28
nwi
17
17
Alessi, Joe
11
South Range
07.28
nwi
4
18
Butler, Jaylond
11
Cleveland Height
07.29
nwi
8
19
Smith, Myron
12
John Adams
07.30
nwi
14
20
Wilson, Brandon
11
Nordonia
07.31
nwi
13
21
Batumba, Najeem
12
St Charles
07.31
nwi
18
22
Murry, Keemari
10
Warren G Harding
07.31
nwi
17
23
Thomas, Reggie
12
John Adams
07.33
nwi
7
24
Mahaffey, Jeremy
11
Fairless
07.35
nwi
8
25
Earley, Kionte
Young. East
07.36
nwi
12
26
Cole, Tra'Cey
11
Warren G Harding
07.36
nwi
16
27
Kirk, Orlando
9
Eastmoor Academy
07.36
nwi
1
28
Tankovich, Kyle
11
Mentor
07.38
nwi
16
29
Duncan, Jay
11
Triway
07.41
nwi
10
30
Whitfield, Marcus
12
Washington (Mass
07.41
nwi
20
31
Hudson, Milik
11
Garfield Hei
07.43
nwi
18
32
HAMILTON, ANTWAIN
12
Solon
07.44
nwi
11
33
Sarjeant, Joe
10
Wickliffe Senior
07.48
nwi
18
34
Buchanan, Session
12
Lorain
07.48
nwi
14
35
Williams, Robert
12
Cleveland Height
07.48
nwi
5
36
Haven, Troy
11
Triway
07.50
nwi
13
37
Williams, Demetrius
12
Twinsburg
07.52
nwi
2
38
Troyer, Connor
11
Garaway
07.52
nwi
6
39
Brathwaite, Don'Tay
10
Warren G Harding
07.54
nwi
19
40
Vulic, Ryker
12
Strongsville
07.54
nwi
11
41
Lyle, Isiah
12
Boardman
07.54
nwi
18
42
Inman, Lawrence
12
Fairborn
07.55
nwi
13
43
Locker, Brandon
12
Tuscarawas Valle
07.57
nwi
11
44
Koch, Jeff
10
Washington (Mass
07.57
nwi
18
45
Satterwhite, William
12
Garfield Hei
07.58
nwi
13
46
Turner, Ralph
12
Lake Catholic
07.58
nwi
8
47
Ross, Brian
11
Lorain
07.58
nwi
4
48
Lapp, Clay
12
Meadowbrook
07.59
nwi
16
49
Pinzone, Joe
11
Brunswick Senior
07.59
nwi
18
50
Williams, Rueben
11
Strongsville
07.59
nwi
16
51
Bagley, D'Artagnion
12
Euclid Senior
07.60
nwi
7
52
May, Justin
10
Warren G Harding
07.61
nwi
14
53
Kemp, Justice
10
Washington (Mass
07.62
nwi
12
54
Hunt, Brycen
11
Cleveland Height
07.63
nwi
5
55
Kilbane, Sean
10
Brunswick Senior
07.63
nwi
6
56
Boomer, Marcus
12
Warren G Harding
07.64
nwi
15
57
Hopkins, Tyler
12
Solon
07.65
nwi
17
58
Sallee, Desmond
10
Berea
07.66
nwi
3
59
Smith, Rayshawn
11
Lorain
07.66
nwi
3
60
BOEY, JUSTIN
12
Brunswick Senior
07.67
nwi
20
61
McCaughn, Darren
11
Meadowbrook
07.68
nwi
11
62
Noss, Eric
9
Strongsville
07.68
nwi
11
63
Mathews, Alex
10
Mentor
07.69
nwi
13
64
Marcus, David
10
Garfield Hei
07.70
nwi
16
65
Partika, Bryan
11
Unattached
07.71
nwi
4
66
Williams, Braxton
Atp Elite
07.73
nwi
7
67
Phillips, Nick
12
Canfield
07.74
nwi
20
68
Shircliff, Jesse
11
Triway
07.77
nwi
4
69
Bogucki, Ryan
11
Stow-Munroe Fall
07.78
nwi
16
69
Plant, Mason
10
Triway
07.78
nwi
9
71
Gershkowitz, Greg
10
Strongsville
07.78
nwi
4
72
Thomas, Justin
10
St Edward
07.79
nwi
5
73
Penny, Chris
Unattached
07.80
nwi
14
74
Kee, Dylan
10
Solon
07.82
nwi
15
75
Portis, Keyvon
11
Cleveland Height
07.82
nwi
9
75
LEWIS, SCOTT
12
East Canton
07.82
nwi
10
77
Silas, Sean
9
Twinsburg
07.83
nwi
8
78
Gonzalez, Benny
12
Amherst Steele
07.84
nwi
6
79
Walls, James
11
Cleveland Height
07.84
nwi
7
80
Stazar, Shawn
11
Brunswick Senior
07.84
nwi
5
81
Ladson, Isaiah
Atp Elite
07.84
nwi
19
82
Wood, Dylan
11
Meadowbrook
07.84
nwi
1
83
Maxey, Tyler
12
Cleveland Height
07.85
nwi
7
84
Humphray, Walter
12
Garfield Hei
07.85
nwi
19
85
Porter, Malik
10
Mentor
07.85
nwi
2
86
Floriea, Jake
11
Mentor
07.86
nwi
20
87
Barr, Logan
9
Solon
07.87
nwi
20
88
Kim, Kimu
12
Canfield
07.88
nwi
3
89
Williams, Troy
12
Canfield
07.89
nwi
10
90
Snorton, Marcus
10
Cleveland Height
07.89
nwi
5
91
Chaffee, Caleb
10
South Range
07.93
nwi
3
92
Perez, Isaiah
10
Amherst Steele
07.94
nwi
4
92
Santiago, Lammar
9
Brunswick Senior
07.94
nwi
8
94
Sanders, Demarcus
12
John Hay
07.95
nwi
8
95
Wilson, Avery
11
Carrollton
07.98
nwi
1
96
Crisp, Moses
9
Euclid Senior
07.99
nwi
9
97
Kutsar, Brian
11
Berea
08.01
nwi
10
98
Ross, Hunter
10
Lutheran West
08.01
nwi
21
99
Redslob, Connor
9
Hudson
08.01
nwi
1
100
Smart, Manuel
ALL STAR TRAININ
08.03
nwi
17
101
Kollar, Jeff
9
Boardman
08.04
nwi
8
102
Radtka, Ethan
10
Lordstown
08.04
nwi
16
103
Ratner, Adam
10
Beachwood
08.04
nwi
20
104
DRAZETIC, ANDREJ
12
Mentor
08.05
nwi
19
105
McDonald, Marty
11
Hudson
08.07
nwi
14
106
Mozena, Collin
10
Newcomerstown
08.08
nwi
15
107
Ezell, DaJonn
9
Euclid Senior
08.10
nwi
1
108
Lyons, Melvin
10
Euclid Senior
08.10
nwi
1
109
Dean, James
12
Garfield Hei
08.11
nwi
14
110
Kohl, Alex
12
Wickliffe Senior
08.13
nwi
9
111
Yuhasz, Benjamin
9
Amherst Steele
08.14
nwi
17
112
Race, Chris
12
Unattached
08.14
nwi
13
113
Atwell, Colson
10
Lakeview
08.15
nwi
2
114
Newman, Kevin
9
Lake Catholic
08.16
nwi
2
115
Lovano, Michael
11
Hudson
08.21
nwi
5
116
Vigorito, Nicholas
12
Lordstown
08.23
nwi
12
117
White, Dijon
ALL STAR TRAININ
08.24
nwi
6
118
Dworning, Masen
9
Wickliffe Senior
08.24
nwi
17
119
COLLIER, PHIL
11
Berea
08.24
nwi
7
120
Cassidy, Brandan
11
East Canton
08.25
nwi
10
121
Oxilley, Akeem
11
Cleveland Height
08.26
nwi
19
122
Jones, Edward
12
Lutheran West
08.27
nwi
13
123
Stader, Nick
12
Canfield
08.30
nwi
7
124
Gibson, Chase
10
Washington (Mass
08.30
nwi
10
125
Pettis, Sean
9
John Adams
08.31
nwi
15
126
Collins, Ramon
9
Euclid Senior
08.32
nwi
17
127
Hmidan, Tarquic
9
East Canton
08.33
nwi
12
128
Owens, Cortrell
11
East Canton
08.36
nwi
3
129
Grizzard, Pierre
9
Boardman
08.39
nwi
9
130
Ngo, Gordon
12
Canfield
08.42
nwi
17
131
Carter, Andrew
11
Mentor
08.46
nwi
9
132
Rowell, Terrance
11
Martin Luther Ki
08.61
nwi
2
133
Wonner, Devin
9
Marlington
08.65
nwi
3
134
Lawrinson, Brandon
9
Wickliffe Senior
08.72
nwi
8
135
Atkinson, Jerrid
ALL STAR TRAININ
08.73
nwi
9
136
Hambrick, Abdul
9
John Adams
08.81
nwi
4
137
Colwill, Josh
9
Lake Catholic
09.08
nwi
20
138
Eustace, Matt
11
Lordstown
09.10
nwi
15
139
Boston, Lee
9
Garfield Hei
09.14
nwi
19
140
Frontino, Jim
Unattached
09.23
nwi
15
141
Williams, Jonathan
ALL STAR TRAININ
09.59
nwi
11
142
Brown, Noah
ALL STAR TRAININ
10.42
nwi
5
143
Edge, Raiden
ALL STAR TRAININ
11.66
nwi
3
144
Brown, Nehemiah
ALL STAR TRAININ
12.45
nwi
14
145
Willis, Noah
ALL STAR TRAININ
13.16
nwi
21
--
Harrington, Joe
11
Austintown Fitch
FS
nwi
12
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bolden, Brandon
12
Solon
22.00
nwi
1
2
Crawford, Shaun
11
St Edward
22.11
nwi
1
3
Antonio, Leighton
Hudson
22.21
nwi
2
4
Jackson, Falonte
12
Glenville
22.27
nwi
2
5
Harrington, Joe
11
Austintown Fitch
22.32
nwi
1
6
Anderson, Davon
12
Glenville
22.46
nwi
3
7
Powell, Deanti
12
Cleveland Height
22.70
nwi
3
8
Samol, Caleb
11
Berea
22.70
nwi
2
9
Hildreth, Shaquille
12
Lorain
22.76
nwi
1
10
Boyd, Duane
12
Michigan All Sta
22.81
nwi
1
11
Coleman, Tyrone
Michigan All Sta
22.94
nwi
2
12
Wells, Deonte
10
John Hay
22.97
nwi
4
13
Floyd, Richard
11
Strongsville
22.99
nwi
4
14
Agee, Steven
12
Bedford
23.28
nwi
4
15
NORMAN, RICHIE
12
Brunswick Senior
23.30
nwi
6
16
Hall, Darrin
11
Austintown Fitch
23.32
nwi
2
17
Crenshaw, Kollyn
12
Solon
23.49
nwi
5
18
Neumann, Chris
10
Berea
23.51
nwi
6
19
Cole, Tra'Cey
11
Warren G Harding
23.53
nwi
6
20
Wynn, Jesse
12
Strongsville
23.58
nwi
12
21
McDaniel, Masai
12
Lake Catholic
23.64
nwi
4
22
Stewart, Beau
12
Lancaster
23.65
nwi
10
23
Moore, Nathan
12
Stow-Munroe Fall
23.66
nwi
3
24
Tankovich, Kyle
11
Mentor
23.70
nwi
6
25
Kirk, Orlando
9
Eastmoor Academy
23.70
nwi
7
26
Murry, Keemari
10
Warren G Harding
23.72
nwi
8
27
Davis, Tyshaun
12
Cleveland Height
23.72
nwi
5
28
Kollar, Jeff
9
Boardman
23.84
nwi
18
29
BANKS, ANDRE
12
Euclid Senior
23.91
nwi
4
30
Williams, Robert
12
Cleveland Height
24.00
nwi
8
31
Locker, Brandon
12
Tuscarawas Valle
24.03
nwi
6
32
Lapp, Clay
12
Meadowbrook
24.03
nwi
9
33
Boomer, Marcus
12
Warren G Harding
24.05
nwi
7
34
Suggs, Rodney
10
Solon
24.07
nwi
10
35
Williams, Chance
11
Brunswick Senior
24.09
nwi
11
36
Pinzone, Joe
11
Brunswick Senior
24.12
nwi
10
37
Bagley, D'Artagnion
12
Euclid Senior
24.14
nwi
5
38
Stewart, Terrence
11
Solon
24.25
nwi
12
38
Turner, Anthony
12
Unattached
24.25
nwi
5
40
Tinkham, Kane
Michigan All Sta
24.28
nwi
7
41
Puzzitiello, Regan
10
Strongsville
24.34
nwi
14
42
Michael, Chavarria
Atp Elite
24.35
nwi
13
43
Bogucki, Ryan
11
Stow-Munroe Fall
24.36
nwi
8
44
Romo, Steven
12
Stow-Munroe Fall
24.42
nwi
11
45
Turner, Ralph
12
Lake Catholic
24.43
nwi
13
46
Mahaffey, Jeremy
11
Fairless
24.45
nwi
6
47
Musick, Clayton
10
Solon
24.49
nwi
11
48
Williams, Demetrius
12
Twinsburg
24.50
nwi
11
49
Williams, Rueben
11
Strongsville
24.53
nwi
12
50
Owens, Marvin
12
Euclid Senior
24.54
nwi
7
51
Shircliff, Jesse
11
Triway
24.55
nwi
13
52
Hargrove, Ishamael
12
Gilmour Academy
24.58
nwi
9
53
Silas, Sean
9
Twinsburg
24.60
nwi
8
54
Costly, Alex
12
Michigan All Sta
24.64
nwi
7
55
Brathwaite, Don'Tay
10
Warren G Harding
24.66
nwi
13
56
Satterwhite, William
12
Garfield Hei
24.68
nwi
15
57
Taylor, Nick
10
Euclid Senior
24.68
nwi
8
58
Riddick, Tavon
12
Solon
24.71
nwi
13
59
Kelleck, Jacob
12
Boardman
24.74
nwi
3
60
Jackson, Rel
11
Mentor
24.76
nwi
12
61
Stazar, Shawn
11
Brunswick Senior
24.77
nwi
11
62
Whitfield, Marcus
12
Washington (Mass
25.03
nwi
4
63
Gonzalez, Benny
12
Amherst Steele
25.03
nwi
20
64
Smith, Rayshawn
11
Lorain
25.04
nwi
10
65
Hunter, Isaiah
Atp Elite
25.06
nwi
14
66
Frazier, Jerred
11
Cleveland Height
25.12
nwi
16
67
English, Treavor
12
Canfield
25.13
nwi
15
68
Reihart, Tommy
11
Berea
25.17
nwi
10
69
Kellam, Tyler
10
Boardman
25.18
nwi
16
70
Kure, Collin
10
Kenston
25.27
nwi
14
71
Sallee, Desmond
10
Berea
25.34
nwi
13
72
SCHMIED, CHRISTIAN
11
Marlington
25.40
nwi
17
73
Easley, Josh
10
Berea
25.41
nwi
14
74
Noss, Eric
9
Strongsville
25.41
nwi
9
75
Ross, Hunter
10
Lutheran West
25.42
nwi
15
76
Perez, Isaiah
10
Amherst Steele
25.43
nwi
14
77
Yankevich, Tamir
11
Beachwood
25.46
nwi
16
78
Mathews, Alex
10
Mentor
25.53
nwi
7
79
Floriea, Jake
11
Mentor
25.55
nwi
15
80
Nolden, Jaylin
9
Euclid Senior
25.60
nwi
9
81
Marcus, David
10
Garfield Hei
25.68
nwi
12
82
Ladson, Isaiah
Atp Elite
25.71
nwi
17
83
Wells, Keith
10
Martin Luther Ki
25.83
nwi
21
84
O'Keefe, Alex
11
Hudson
25.88
nwi
18
85
Gershkowitz, Greg
10
Strongsville
25.88
nwi
12
86
BENDER, SHANE
11
Independence
25.94
nwi
18
87
Porter, Malik
10
Mentor
25.97
nwi
9
88
Rowell, Terrance
11
Martin Luther Ki
26.06
nwi
21
89
Portis, Keyvon
11
Cleveland Height
26.14
nwi
17
90
Santiago, Lammar
9
Brunswick Senior
26.14
nwi
14
91
Molnar, Craig
12
Amherst Steele
26.20
nwi
18
92
DRAZETIC, ANDREJ
12
Mentor
26.27
nwi
18
93
Martin, Craig
10
Washington (Mass
26.27
nwi
11
94
Ratner, Adam
10
Beachwood
26.37
nwi
19
94
Oxilley, Akeem
11
Cleveland Height
26.37
nwi
16
96
Collins, Ramon
9
Euclid Senior
26.49
nwi
16
97
Dean, James
12
Garfield Hei
26.51
nwi
17
98
Churny, Rob
10
Mentor
26.75
nwi
20
99
Ezell, DaJonn
9
Euclid Senior
26.77
nwi
15
100
Polen, John
12
Northern Potter
26.86
nwi
18
101
Carter, Andrew
11
Mentor
26.93
nwi
15
102
Yuhasz, Benjamin
9
Amherst Steele
27.13
nwi
19
103
Grizzard, Pierre
9
Boardman
27.20
nwi
20
104
Myers, Noah
9
Marlington
27.35
nwi
17
105
Gibson, Chase
10
Washington (Mass
27.55
nwi
10
106
Pember, Bryce
9
Amherst Steele
27.62
nwi
19
107
Ruiz, Marcus
12
Berea
28.00
nwi
21
108
Cupples, Zach
11
Fairless
28.27
nwi
19
109
Wonner, Devin
9
Marlington
28.60
nwi
17
110
Dillinger, Spencer
9
Brunswick Senior
28.65
nwi
19
111
Nicholson, Michael
11
Hudson
28.85
nwi
20
112
Colwill, Josh
9
Lake Catholic
30.00
nwi
19
--
Ross, Brian
11
Lorain
FS
nwi
8
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bowden, Skyler
12
Michigan All Sta
49.79
1
2
Anderson, Davon
12
Glenville
50.48
2
3
Antonio, Leighton
Hudson
50.87
1
4
Kardos, Mike
12
Amherst Steele
50.92
1
5
Lett, Adam
12
Glenville
50.94
2
6
King, Michael
12
Central Catholic
51.39
1
7
Kellom, Maximillian
12
Euclid Senior
51.64
1
8
Carroll, Justin
12
Berea
51.72
1
9
Bryan, Emmit
11
St Charles
51.74
2
10
Ebersbacher, Josh
12
West Geauga
52.33
3
11
Bowlen, Nathan
12
Austintown Fitch
52.51
2
12
Costly, Alex
12
Michigan All Sta
52.62
3
13
Rinehart, Connor
11
Lake (Uniontown)
52.75
7
14
Tinkham, Kane
Michigan All Sta
52.87
3
15
Furlow, Nehemiah
12
Solon
52.89
3
16
Washington, Theo
12
Nordonia
53.00
4
17
Woods, Marquis
12
Rhodes
53.13
2
18
Meloy, Adam
12
South Range
53.14
4
19
Bucher, Chad
12
Fairless
53.22
4
20
Duncan, Terry
12
Berea
53.27
4
21
Robinson, Treshaun
11
Central Catholic
53.42
3
22
Michael, Chavarria
Atp Elite
53.45
4
23
Lucas, Brendan
10
Boardman
53.69
10
24
Kepley, Burke
12
Northwest (Canal
53.82
5
25
Primm, Jahquan
10
Cleveland Height
53.88
4
26
Simpson, Ronnie
12
Berkshire
54.24
10
27
Turney, Cameron
11
Salem
54.27
5
28
Lucente, Nick
12
Lowellville Loca
54.49
5
29
Vulic, Ryker
12
Strongsville
54.97
11
30
Hilbert, Jared
12
Washington (Mass
55.16
7
31
Keefer, Austin
11
Carrollton
55.42
8
32
Morey, Caleb
11
Solon
55.46
6
33
Penny, Chris
Unattached
55.51
6
34
Suarez, Joshua
11
Boardman
55.52
11
35
Hall, Jake
9
Maplewood
55.54
9
36
GOLD, MATTHEW
12
Hudson
55.74
7
37
Anthony, Matt
11
Lake Catholic
55.80
8
38
Hoerig, Ian
12
Vermilion
55.87
9
39
Stewart, Terrence
11
Solon
55.88
6
40
Jones, Carlos
12
Cleveland Height
55.93
7
41
Mccormick, Jim
12
Berea
56.01
10
42
McNair, Romeo
10
Solon
56.10
7
43
Robertson, Josh
11
Cleveland Height
56.23
5
44
Yankevich, Tamir
11
Beachwood
56.25
8
45
Williams, Craig
11
Rhodes
56.38
6
46
OLNEY, AARON
12
Northern Potter
56.46
9
47
Koch, Jeff
10
Washington (Mass
56.54
6
48
Myers, Zach
12
Berea
56.66
8
49
Simmons, Abijah
11
Rhodes
56.87
12
50
Bell Jr., Deondrae
11
Rhodes
56.92
8
51
Taylor, Malik
10
Cleveland Height
57.06
10
52
Buchanan, Session
12
Lorain
57.10
6
53
Delaney, Noah
10
Springfield
57.13
7
54
Kutsar, Brian
11
Berea
57.79
11
55
Frazier, Jerred
11
Cleveland Height
57.84
9
56
Johnson, Kole
10
Vermilion
57.85
8
57
Kellam, Tyler
10
Boardman
57.87
11
58
Gregory, Andreus
12
Solon
58.07
10
59
Carlson, Justin
10
Vermilion
58.61
16
60
Kingu, Chief
12
Lake Catholic
58.83
13
61
Hurst, Owen
10
Springfield
58.91
15
62
GOARD, JO'QUELLE
11
Cleveland Height
58.92
12
63
Barnes, Morgan
12
Solon
59.00
5
64
Walls, James
11
Cleveland Height
59.13
12
65
Hayes, Kariel
9
Euclid Senior
59.35
11
66
Austin, William
10
Warren G Harding
59.55
14
67
Snorton, Marcus
10
Cleveland Height
1:00.02
12
68
Petrick, Jerry
11
Berea
1:00.21
13
69
Cole, Brandon
11
Vermilion
1:00.33
15
70
Bailey, Ethan
9
Salem
1:00.38
17
71
Pember, Bryce
9
Amherst Steele
1:00.43
16
72
Yuhasz, Nick
12
Amherst Steele
1:00.57
15
73
SCHEERER, AUSTIN
11
Berea
1:00.62
12
74
Friedberg, Greg
12
Solon
1:00.64
14
75
May, Justin
10
Warren G Harding
1:00.89
13
76
Molnar, Craig
12
Amherst Steele
1:01.14
15
77
Cassidy, Brandan
11
East Canton
1:01.74
14
78
Baker, LuRay
12
Euclid Senior
1:01.83
13
79
Polen, John
12
Northern Potter
1:02.06
15
80
Stertzbach, Noah
12
Carrollton
1:02.25
9
81
Churny, Rob
10
Mentor
1:02.76
16
82
Jacobs, John
11
Rhodes
1:02.77
11
83
Smart, Manuel
ALL STAR TRAININ
1:02.81
17
84
Knoch, Lane
9
Marlington
1:03.39
14
85
Smith, RaeKwon
12
Firestone
1:03.43
10
86
Abercrombie, Nick
10
Euclid Senior
1:03.46
12
87
Newman, Kevin
9
Lake Catholic
1:03.85
13
88
Henderson, Reed
9
Kenston
1:05.32
17
89
Atkinson, Jerrid
ALL STAR TRAININ
1:05.49
17
90
Edmond, Brian
11
Mentor
1:06.12
16
91
Cupples, Zach
11
Fairless
1:06.35
13
92
Scocos, Garrett
9
Kenston
1:06.52
14
93
Buchanan ll, Paris
10
Beachwood
1:07.18
14
94
Sandler, Joel
9
Kenston
1:10.42
17
95
Smith, Chris
9
Kenston
1:16.75
17
96
Minor, Ricky
12
East Canton
1:17.82
16
--
Calvey, Brian
11
Independence
DNF
3
--
Taylor, Nick
10
Euclid Senior
DQ
5
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clapacs, Alexander
12
Gilmour Academy
1:56.91
1
2
MAU, KYLE
11
Hudson
1:58.53
1
3
Gaynor, Gavin
10
Hudson
1:59.27
1
4
WILLIAMS, TRISTAN
12
Perry (Massillon
1:59.73
1
5
Lee, Jared
12
Norwalk
1:59.87
1
6
Burns, Alan
12
Boardman
2:00.05
1
7
WILSON, ANDREW
12
Cuyahoga Falls
2:00.29
1
8
Dombi, Dylan
12
Medina Senior
2:01.63
1
9
Phillips, Brandon
11
Gilmour Academy
2:01.85
2
10
URBINE, JON
11
Lancaster
2:02.14
1
11
Bosser, Nick
11
Lancaster
2:02.63
2
12
Schultz, Troy
11
Troy
2:02.76
1
13
Pritchard, Jordan
11
Lake Catholic
2:03.27
1
14
Lucente, Nick
12
Lowellville Loca
2:03.61
2
15
Morgan, Matt
12
Northern Potter
2:03.67
2
16
Cooper, Tyler
10
Kenston
2:04.12
1
17
STRINGFIELD, JEFF
12
Cleveland Height
2:04.44
2
18
Berg, Tyler
12
Jackson (Massill
2:04.77
2
19
Sergent, Evan
11
Amherst Steele
2:05.42
2
20
Faiken, Tim
12
Woodridge
2:05.44
2
21
Pearlman, Jacob
12
Solon
2:05.91
2
22
Ellis, Chad
12
Berea
2:06.07
1
23
Crichlow, Garrett
12
Twinsburg
2:06.47
1
24
Bollam-godbott, Andre
9
Brunswick Senior
2:06.53
2
25
Mientkiewicz, Corry
11
Pymatuning Valle
2:07.00
3
26
Gogan, Josh
10
Twinsburg
2:07.41
2
27
Lunney, Alec
12
Berea
2:07.55
2
28
Haramia, Noah
12
Amherst Steele
2:07.74
2
29
Swords, Justin
12
Brunswick Senior
2:07.78
3
30
Gillam, Tay
11
Amherst Steele
2:08.01
2
31
Williams, Matt
12
Strongsville
2:08.33
3
32
Robinson, Kevin
10
Kenston
2:08.69
3
33
Hadley, Nathan
10
Boardman
2:09.07
2
34
MAHER, DAN
12
Brunswick Senior
2:09.36
3
35
Hilbert, Jared
12
Washington (Mass
2:09.67
3
36
Wade, Adam
9
Berea
2:09.75
3
37
Knapp, Jackson
10
Marlington
2:09.81
4
38
Young, Matt
11
Lancaster
2:10.18
4
39
Kalnitsky, Sam
11
Solon
2:10.20
3
40
Shively, Nathan
11
Austintown Fitch
2:10.63
3
41
Kibbe, Ethan
12
Northern Potter
2:10.69
2
42
Woods, Brady
10
Tuscarawas Valle
2:10.85
4
43
Gross, Max
9
Solon
2:11.05
4
44
Emery, David
10
Brunswick Senior
2:11.55
5
45
Bruster, RayAnthony
12
Euclid Senior
2:12.01
1
46
Murutes, Keith
12
Washington (Mass
2:12.13
3
47
MATHEW, SHANE
11
Independence
2:12.65
4
48
Arian, Chris
12
Mayfield
2:12.95
2
49
English, Treavor
12
Canfield
2:13.49
3
50
Miller, Trent
12
Tuslaw
2:13.56
4
51
Kapes, Steven
11
Solon
2:13.81
3
52
Laufik, Mike
12
Strongsville
2:14.43
5
53
Anielski, Adam
11
Independence
2:14.72
5
54
Grayer, Diallo
12
Euclid Senior
2:15.27
6
55
Deeley, Adam
10
Boardman
2:15.29
4
56
Delgado, Alex
9
Berea
2:15.83
4
57
Delvecchio, Anthony
11
Amherst Steele
2:15.95
3
58
Landis, Luke
11
Unattached
2:16.18
4
59
Rupe, Scott
12
Maplewood
2:16.30
4
60
Kovacs, Tom
11
Mayfield
2:16.72
3
61
White, Tristan
11
Unattached
2:16.75
5
62
Rossi, Michael
12
Hudson
2:16.90
5
63
Martin, Spencer
11
Brunswick Senior
2:17.05
3
64
Torres, Mikel
11
Rhodes
2:17.09
5
65
Clymer, Kevin
9
Independence
2:17.63
5
66
Peterson, Eric
11
Berea
2:17.90
3
67
HIRSH, MATT
11
Kenston
2:18.02
4
68
Martinez, Aniceto
11
Berea
2:18.32
5
69
Goddard, Vincent
12
Lordstown
2:18.44
5
70
Schoolcraft, Matt
12
Brunswick Senior
2:18.65
5
71
Shelly, Bryan
11
Stow-Munroe Fall
2:18.73
6
72
Perry, Jason
11
Northern Potter
2:18.90
4
73
Bouchek, Cory
8
Unattached
2:18.97
5
74
Snorton, Marcus
10
Cleveland Height
2:19.90
4
75
Evans, Drew
10
Mayfield
2:20.01
5
76
Sheppard, Dan
11
Garfield Hts. Tr
2:20.11
4
77
Brown, Matt
12
Lutheran West
2:21.15
5
78
Salter, Alvin
9
Warren G Harding
2:21.47
5
79
Blair, Donovon
12
Cleveland Height
2:21.52
3
80
Fuchs, Drew
12
Lutheran West
2:21.82
4
81
Genco, Jason
9
Brunswick Senior
2:23.01
6
82
Payton, Johnny
11
Cleveland Height
2:24.12
4
83
Adamson, Demani
10
Warren G Harding
2:24.74
5
84
Nozak, Michael
10
Garfield Hts. Tr
2:25.90
4
85
Wetzel, Thomas
9
Lutheran West
2:25.93
5
86
Ams, Nathaniel
9
Boardman
2:26.04
6
87
Hicks, John
10
Cleveland Height
2:27.28
6
88
Morgan, Zack
11
Mentor
2:28.00
6
89
Giulivo, Ben
10
Garfield Hts. Tr
2:29.11
4
90
Fazio, Ben
11
Kenston
2:30.14
5
91
Adamson, Kemani
11
Warren G Harding
2:31.22
6
92
Harr, Connor
9
Austintown Fitch
2:31.40
4
93
Potter, Peyton
10
Lake Catholic
2:33.18
6
94
Mosher, Ben
10
Garfield Hts. Tr
2:35.06
5
95
Carlson, Jake
9
Mentor
2:35.08
6
96
Phinisee, Gawon
9
Warren G Harding
2:35.61
6
97
Stroup, Caleb
12
John F Kennedy (
2:37.16
5
98
Nelson, Luke
11
Mentor
2:38.16
6
99
Liebal, Erik
9
Independence
2:39.84
6
100
Ryan, Eddie
10
Mentor
2:42.70
5
101
Wiseley, Josh
9
Mentor
2:44.19
6
102
Bernstein, Justin
9
Independence
2:46.72
6
103
Singleton, James
11
John Adams
2:51.34
6
104
Starlin, Michael
9
Garfield Hei
2:57.01
6
105
Seaberry, Tarik
11
John Adams
3:05.18
6
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hollon, Harrison
11
Hoover
4:34.11
1
2
Schank, Nick
12
Twinsburg
4:34.95
1
3
Marquard, Nick
12
St Edward
4:35.71
1
4
Landis, Luke
11
Unattached
4:36.99
1
5
Eifel, Nicholas
12
St Edward
4:37.70
1
6
Ball, Noah
10
Lancaster
4:38.20
1
7
Cohen, Danny
9
Solon
4:39.35
1
8
Lance, Tyler
12
Kenston
4:39.64
1
9
Menyes, Kevin
10
Medina Senior
4:40.65
2
10
Tornow, Ben
10
Louisville
4:42.11
1
11
Kibbe, Ethan
12
Northern Potter
4:42.15
1
12
BEST, TYLER
Cuyahoga Falls
4:43.30
1
13
Morrison, Derek
11
Maplewood
4:43.37
2
14
Elmore, Wade
11
Mentor
4:46.98
1
15
Sampsel, Eric
11
Chagrin Falls
4:48.85
1
16
Green, Andrew
10
Austintown Fitch
4:49.17
2
17
Bickerton, Ben
10
Unattached
4:50.94
1
18
Brickman, Joe
10
Mentor
4:51.30
1
19
Mientkiewicz, Chet
12
Pymatuning Valle
4:51.65
2
20
Zaborszki, Brian
10
Nordonia
4:53.20
1
21
McVey, Ian
11
Stow-Munroe Fall
4:55.15
3
22
Murutes, Keith
12
Washington (Mass
4:55.88
2
23
Colon, Joey
12
Amherst Steele
4:56.28
1
24
Rozic, Matt
10
Austintown Fitch
4:56.78
2
25
Davis, Matt
12
Norton
4:57.25
4
26
Gusev, Arnold
10
Mayfield
4:57.91
2
27
Loeper, Ben
10
Medina Senior
4:58.08
2
28
Croghan, Cameron
11
Unattached
4:58.18
2
29
Bogard, Adam
12
Lakeview
4:58.58
2
30
Fuchs, Drew
12
Lutheran West
4:59.46
2
31
BAKER, BRYCE
12
Austintown Fitch
5:00.20
3
32
Peterson, Eric
11
Berea
5:00.49
2
33
Dahmen, Tristan
10
Maplewood
5:00.72
2
34
Stewart, Andrew
12
Woodridge
5:00.99
3
35
Hall, David
10
Stow-Munroe Fall
5:01.63
4
36
WAHL, STEVEN
12
Brunswick Senior
5:01.91
4
37
Bouchek, Cory
8
Unattached
5:02.30
4
38
Jefferson, Luke
9
Garfield Hts. Tr
5:02.61
2
39
Carlyn, David
11
Springfield
5:02.65
3
40
WEAVER, NICHOLAS
12
Lancaster
5:02.68
2
41
Cheng, Brenden
10
Gilmour Academy
5:02.76
4
42
BITTER, ANDREW
11
Hudson
5:03.30
3
43
Hastings, Will
10
Medina Senior
5:03.76
3
44
Sinko, Connor
9
Hudson
5:04.04
2
45
Drabish, Alec
10
Solon
5:04.42
3
46
Hunsinger, Maverick
11
Mentor
5:04.66
2
47
Miller, Nick
11
East Canton
5:05.47
3
48
Swaim-Fox, Jordan
12
Cleveland Height
5:06.53
3
49
FISHER, TYLER
11
Kenston
5:06.59
3
50
Fotheringham, Brian
10
Medina Senior
5:07.10
2
51
WARD, KEVIN
11
Kenston
5:09.76
3
52
Conard, Seth
10
Woodridge
5:10.35
4
53
Fay, Max
9
Kenston
5:10.61
3
54
Wisniewski, David
10
Independence
5:11.44
3
55
Morgan, Zack
11
Mentor
5:12.72
4
56
Markel, Sam
8
Kenston
5:13.62
4
57
Williams, Daquan
10
Euclid Senior
5:14.30
5
58
Blaze, Ethan
11
Independence
5:14.36
5
59
Schumacher, Craig
10
Austintown Fitch
5:14.59
3
60
Sanders, Evan
9
Kenston
5:14.93
2
61
Brown, Matt
12
Lutheran West
5:15.82
4
62
Ams, Nathaniel
9
Boardman
5:15.99
4
63
Williams, James
10
Springfield
5:16.30
3
64
Mozena, Garrett
9
Newcomerstown
5:17.17
4
65
Phillips, Tristan
10
Springfield
5:18.12
4
66
Cerny, Sam
10
Berea
5:18.70
2
67
Adamson, Demani
10
Warren G Harding
5:19.78
5
68
Hall, Jordan
10
Cleveland Height
5:22.19
4
69
Metz, Allen
12
Lordstown
5:24.05
4
70
LebLanc, Brent
8
Wickliffe Senior
5:24.49
4
71
Conrad, Josh
8
East Canton
5:25.56
5
72
Carter, D'angelo
10
Cleveland Height
5:25.63
3
73
Weaver, Jack
11
Lancaster
5:25.68
3
74
Borally, Nick
12
Mayfield
5:25.68
3
75
Wetzel, Thomas
9
Lutheran West
5:26.13
4
76
Shafron, Matt
9
Solon
5:26.39
5
77
Frankland, Jared
West Akron Track
5:27.60
4
78
Sandler, Nathan
11
Kenston
5:30.87
3
79
Ryan, Eddie
10
Mentor
5:30.88
5
80
Hritz, Dane
12
Berea
5:31.15
3
81
Michalski, Preston
11
Lordstown
5:31.46
4
82
Dicker, Andy
8
Kenston
5:32.71
4
83
Loeper, Alex
8
Unattached
5:33.36
4
84
Biere, Jack
9
Amherst Steele
5:33.60
5
85
Adamson, Kemani
11
Warren G Harding
5:34.14
5
86
Begley, Ken
9
Maplewood
5:36.57
4
87
Wiseley, Josh
9
Mentor
5:38.44
4
88
Carlson, Jake
9
Mentor
5:39.34
3
89
Reed, Alex
10
Springfield
5:41.55
5
90
Weiland, Sam
10
East Canton
5:43.34
5
91
Liebal, Erik
9
Independence
5:49.04
5
92
Clevenger, Alex
10
Lake (Uniontown)
5:51.30
5
93
Riczo, Matt
9
Brunswick Senior
5:55.52
5
94
Bernstein, Justin
9
Independence
5:56.78
5
95
Wolf, Bailey
9
Brunswick Senior
5:57.52
5
96
Gerspachet, Connor
7
Gilmour Academy
6:01.32
5
97
Wilson, Matt
10
Springfield
6:04.63
5
98
Maroni, Matt
9
Boardman
6:14.43
5
99
Burke, Crewe
9
Wickliffe Senior
6:20.83
5
100
McNally, Kevin
12
Boardman
6:22.09
5
101
McCauley, Colin
10
East Canton
6:27.25
5
102
Dollard, Thomas
9
Garfield Hts. Tr
6:28.27
5
103
Starlin, Michael
9
Garfield Hei
6:47.64
5
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
POLAKOWSKI, JOE
10
Mentor
9:51.50
1
2
Maroni, Justin
12
Boardman
9:54.72
1
3
Morgan, William
Rootstown
10:01.94
1
4
Bickerton, Ben
10
Unattached
10:13.04
1
5
Canala, Chris
11
Mentor
10:14.55
1
6
POLMAN, TYLER
9
Independence
10:15.55
1
7
Smith, James
12
Cleveland Height
10:16.26
1
8
Riordan, Joe
9
Solon
10:21.97
1
9
Stoldt, Brandon
11
Mentor
10:22.90
1
10
Gibson, Garen
11
Austintown Fitch
10:23.17
1
11
Roshon, Zach
12
Kenston
10:23.24
1
12
Roberts, Blake
9
Hudson
10:25.21
1
13
Korodi, Charlie
11
Nordonia
10:25.99
1
14
Sanders, Drew
10
Kenston
10:35.07
1
15
Harris, Robbie
11
Lancaster
10:35.82
1
16
Jankowski, Mike
10
Berea
10:36.52
1
17
Roberson, Justin
10
Twinsburg
10:48.81
2
18
Devenport, Ben
11
Austintown Fitch
10:49.91
1
19
Holmes, Chad
11
Austintown Fitch
10:53.31
2
20
TAYLOR, CODY
12
Brunswick Senior
10:54.18
2
21
Tanner, Dylan
12
Mentor
10:54.75
2
22
Stevenot, Matthew
10
Hudson
10:56.14
2
23
Blakemore, Colin
10
Mentor
10:56.69
2
24
Bruno, Ryan
11
Mayfield
10:58.70
1
25
POTKANOWICZ, JOSH
11
Austintown Fitch
11:01.60
1
26
Driggs, Colin
11
Gilmour Academy
11:03.64
2
27
Whittington, Noah
10
Marlington
11:03.84
1
28
Richner, Seth
10
Twinsburg
11:06.02
2
29
McCarthy, Aaron
9
Twinsburg
11:07.65
2
30
Masar, Joseph
10
Stow-Munroe Fall
11:20.62
2
31
Lidawer, Jeff
10
Solon
11:21.86
2
32
Sidhu, Jesse
9
Wickliffe Senior
11:23.95
2
33
Johnson, Dane
10
Amherst Steele
11:24.05
2
34
Gawne, Hunter
9
Hudson
11:34.99
2
35
Muster, William
10
Tuscarawas Valle
11:46.26
2
36
STOUT, CRAIG
12
Unattached
11:48.08
2
37
Conley, Blayde
10
Northern Potter
11:48.50
2
38
Edmond, Brian
11
Mentor
11:58.59
2
39
Jenkins, Jovon
10
Solon
12:00.36
2
40
BURTON, NATHAN
12
John Hay
12:59.15
2
--
Peterson, Sean
9
Berea
DNF
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Floyd, Richard
11
Strongsville
08.24
nwi
2
2
Ortz, Sam
12
Unattached
08.37
nwi
2
3
Whitfield, Marcus
12
Washington (Mass
08.43
nwi
2
4
Shaviss, Sam
Woodland Hills
08.48
nwi
2
5
Washington, Theo
12
Nordonia
08.67
nwi
2
6
Tranter, Lynk
12
Carrollton
08.85
nwi
2
7
Troyer, Connor
11
Garaway
08.87
nwi
1
8
Samol, Caleb
11
Berea
08.87
nwi
2
9
Bean, Jeff
12
Boardman
08.90
nwi
1
10
Easley, Josh
10
Berea
08.92
nwi
1
11
Blankenship, Jayson
10
Medina Senior
08.97
nwi
1
12
Barnes, Morgan
12
Solon
08.97
nwi
2
13
Ray, Matt
12
Gilmour Academy
09.00
nwi
1
14
Walker, Robert
12
Cleveland Height
09.50
nwi
1
15
Johnson, Nick
12
East Canton
14.85
nwi
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Floyd, Richard
11
Strongsville
08.26
nwi
3
2
Tranter, Lynk
12
Carrollton
08.44
nwi
2
3
Samol, Caleb
11
Berea
08.60
nwi
2
4
Ortz, Sam
12
Unattached
08.61
nwi
6
5
Shaviss, Sam
Woodland Hills
08.69
nwi
3
6
Washington, Theo
12
Nordonia
08.70
nwi
9
7
Whitfield, Marcus
12
Washington (Mass
08.71
nwi
4
8
Barnes, Morgan
12
Solon
08.83
nwi
5
9
Troyer, Connor
11
Garaway
08.86
nwi
5
10
Johnson, Nick
12
East Canton
08.91
nwi
8
11
Easley, Josh
10
Berea
09.00
nwi
4
12
Bean, Jeff
12
Boardman
09.00
nwi
8
13
Walker, Robert
12
Cleveland Height
09.00
nwi
5
14
Bucher, Chad
12
Fairless
09.05
nwi
6
15
Ray, Matt
12
Gilmour Academy
09.10
nwi
3
16
Blankenship, Jayson
10
Medina Senior
09.11
nwi
7
17
Flores, Jordan
12
Mentor
09.14
nwi
7
18
Plant, Mason
10
Triway
09.19
nwi
3
19
Hunter, Isaiah
Atp Elite
09.22
nwi
1
20
Wynn, Jesse
12
Strongsville
09.28
nwi
6
21
Partika, Bryan
11
Unattached
09.30
nwi
2
22
Knoch, Lane
9
Marlington
09.33
nwi
6
23
Musick, Clayton
10
Solon
09.37
nwi
9
24
Voss, Denver
10
Amherst Steele
09.47
nwi
1
25
Borden, Will
11
Chagrin Falls
09.62
nwi
6
26
Flynn Jr, Eric
12
Central Catholic
09.83
nwi
4
27
Cole, Brandon
11
Vermilion
09.87
nwi
8
28
GOLD, MATTHEW
12
Hudson
09.88
nwi
2
29
Atwell, Colson
10
Lakeview
09.98
nwi
9
30
Baker, LuRay
12
Euclid Senior
10.05
nwi
8
31
DELLANNO, NICK
12
Brunswick Senior
10.05
nwi
4
32
Hildebrand, Jaret
10
Hudson
10.12
nwi
5
33
Cessna, Nick
11
Boardman
10.17
nwi
5
34
Fuhrer, Zach
11
Carrollton
10.24
nwi
5
35
Kingu, Chief
12
Lake Catholic
10.30
nwi
4
36
Lively, Terrell
11
John Hay
10.35
nwi
9
37
Porter, Steele
10
Cuyahoga Falls
10.37
nwi
1
38
Sincere, Braden
12
Cuyahoga Falls
10.46
nwi
9
39
Williams, Chance
11
Brunswick Senior
10.59
nwi
6
40
Rich, Doug
10
Solon
10.67
nwi
7
41
Owens, Kalvin
12
Euclid Senior
10.89
nwi
6
42
Paster, Andrew
10
Berea
10.94
nwi
5
43
Riddick, Tavon
12
Solon
11.11
nwi
3
44
Nelson, Joe
10
Brunswick Senior
11.15
nwi
4
45
Cupples, Zach
11
Fairless
11.16
nwi
7
46
Warfield, Noah
12
St Edward
11.45
nwi
5
47
SCHEERER, AUSTIN
11
Berea
15.46
nwi
2
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Michigan All Sta
1:28.03
1
2
Relay Team
Cleveland Height
1:32.14
2
3
Relay Team
Euclid Senior
1:32.93
1
4
Relay Team
Strongsville
1:33.13
3
5
Relay Team
Whitmer
1:33.29
3
6
Relay Team
St Charles
1:33.30
3
7
Relay Team
John Adams
1:33.57
1
8
Relay Team
Fairless
1:33.71
2
9
Relay Team
Warren G Harding
1:33.86
8
10
Relay Team
Gilmour Academy
1:34.44
2
11
Relay Team
John F Kennedy
1:34.45
1
12
Relay Team
Lorain
1:35.54
1
13
Relay Team
Meadowbrook
1:36.51
3
14
Relay Team
Brunswick Senior
1:36.57
3
15
Relay Team
Boardman
1:36.60
5
16
Relay Team
Garfield Hei
1:36.88
6
17
Relay Team
Solon
1:37.01
4
18
Relay Team
Brunswick Senior
1:37.06
5
19
Relay Team
Villa Angela-St
1:37.36
4
20
Relay Team
Triway
1:37.37
5
21
Relay Team
South Range
1:37.45
6
22
Relay Team
Woodridge
1:37.79
2
23
Relay Team
Mentor
1:37.91
2
24
Relay Team
Cleveland Height
1:38.67
7
25
Relay Team
Cuyahoga Falls
1:39.18
4
26
Relay Team
Canfield
1:39.57
7
27
Relay Team
Strongsville
1:39.62
4
28
Relay Team
Amherst Steele
1:39.73
5
29
Relay Team
Vermilion
1:39.94
7
30
Relay Team
Carrollton
1:39.95
6
31
Relay Team
Euclid Senior
1:41.42
5
32
Relay Team
East Canton
1:42.51
8
33
Relay Team
Solon
1:42.70
6
34
Relay Team
Mentor
1:43.41
7
35
Relay Team
Marlington
1:45.77
6
36
Relay Team
Springfield
1:45.77
8
37
Relay Team
Lordstown
1:46.91
7
38
Relay Team
Wickliffe Senior
1:48.12
8
39
Relay Team
Hudson
1:48.66
8
40
Relay Team
Hudson
1:48.82
7
41
Relay Team
John Adams
1:50.28
4
42
Relay Team
Springfield
1:51.31
6
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Gilmour Academy
3:29.33
2
2
Relay Team
St Charles
3:30.97
3
3
Relay Team
Amherst Steele
3:31.46
1
4
Relay Team
Euclid Senior
3:31.85
1
5
Relay Team
Fairless
3:32.38
3
6
Relay Team
Lancaster
3:33.03
3
7
Relay Team
Cleveland Height
3:34.31
1
8
Relay Team
John F Kennedy
3:34.40
1
9
Relay Team
Austintown Fitch
3:34.85
1
10
Relay Team
Stow-Munroe Fall
3:37.15
4
11
Relay Team
Cleveland Height
3:37.56
3
12
Relay Team
Brunswick Senior
3:42.87
4
13
Relay Team
Northern Potter
3:45.23
5
14
Relay Team
Northwest (Canal
3:46.14
5
15
Relay Team
Rhodes
3:47.11
2
16
Relay Team
Pymatuning Valle
3:50.83
5
17
Relay Team
Solon
3:51.73
4
18
Relay Team
Independence
3:53.89
5
19
Relay Team
Solon
3:57.94
4
20
Relay Team
Warren G Harding
4:02.93
5
21
Relay Team
Rhodes
4:07.86
4
22
Relay Team
Garfield Hei
4:16.00
5
--
Relay Team
Brunswick Senior
DQ
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Berea
8:16.54
1
2
Relay Team
Hudson
8:17.66
1
3
Relay Team
Boardman
8:19.05
1
4
Relay Team
Twinsburg
8:20.37
1
5
Relay Team
Kenston
8:20.92
1
6
Relay Team
Maplewood
8:25.39
1
7
Relay Team
Mentor
8:29.10
1
8
Relay Team
Amherst Steele
8:33.52
1
9
Relay Team
Brunswick Senior
8:35.63
2
10
Relay Team
Mayfield
8:43.40
1
11
Relay Team
Berea
8:49.24
2
12
Relay Team
Cleveland Height
8:49.58
1
13
Relay Team
Austintown Fitch
8:52.11
1
14
Relay Team
Mentor
8:54.20
2
15
Relay Team
Northwest (Canal
8:57.38
2
16
Relay Team
Independence
9:01.95
2
17
Relay Team
Lordstown
9:04.90
2
18
Relay Team
Cleveland Height
9:07.67
2
19
Relay Team
Canfield
9:08.90
1
20
Relay Team
Springfield
9:21.78
2
21
Relay Team
Garfield Hts. Tr
9:29.13
2
22
Relay Team
Rhodes
9:41.20
1
23
Relay Team
Hudson
9:42.01
2
24
Relay Team
Warren G Harding
9:52.21
2
25
Relay Team
Wickliffe Senior
10:20.60
2
26
Relay Team
Springfield
10:20.66
2
--
Relay Team
Amherst Steele
DNF
2
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Maurins, John
12
Mentor
57-03.00
(17.45m)
1
2
Hierholzer, Mike
12
Medina Senior
56-06.00
(17.22m)
1
3
Miller, James
11
Orrville
52-03.00
(15.93m)
1
4
Booth, Connor
12
Smithville
51-11.00
(15.82m)
1
5
Hazek, Austin
12
Medina Senior
51-03.00
(15.62m)
1
6
Daniels, James
11
Warren G Harding
49-01.00
(14.96m)
1
7
Hluch, Lane
11
Rootstown
48-00.00
(14.63m)
1
8
Zak, Nick
11
Brunswick Senior
47-02.00
(14.38m)
1
9
Kusky, Logan
10
Austintown Fitch
46-08.00
(14.22m)
1
10
SEME, ALEX
11
Wadsworth Senior
46-01.00
(14.05m)
1
11
Lowther, Jordan
12
Unattached
45-07.00
(13.89m)
1
12
Wade, Derek
12
Solon
45-06.00
(13.87m)
1
13
Pape, Michael
12
Struthers
45-05.00
(13.84m)
1
14
Armao, Brandon
10
Mentor
45-04.00
(13.82m)
1
15
Peterson, Ben
10
Solon
45-03.00
(13.79m)
1
16
Madgar, Jacob
10
Stow-Munroe Fall
44-05.00
(13.54m)
1
16
Gardner, Dylan
11
Lake Catholic
44-05.00
(13.54m)
1
16
Ryser, Matt
10
James A Garfield
44-05.00
(13.54m)
1
19
Bergan, Nate
11
Wadsworth Senior
44-00.00
(13.41m)
1
20
Wickey, Jake
9
Medina Senior
43-07.00
(13.28m)
1
21
Casto, Jacob
12
Carrollton
43-02.00
(13.16m)
1
22
Pipoly, Matt
11
Lake Catholic
42-11.00
(13.08m)
1
23
Wasik, Steele
12
St Edward
42-04.00
(12.90m)
1
24
Todd, Sam
11
Rootstown
40-10.00
(12.45m)
1
25
Goebel, Alex
12
Chagrin Falls
40-06.00
(12.34m)
1
25
Woomer, Bennett
10
Beachwood
40-06.00
(12.34m)
1
27
Gonzalez, Joe
11
Rootstown
39-07.00
(12.07m)
1
28
Martinez, Chandler
10
Wadsworth Senior
39-06.00
(12.04m)
1
28
Fair, Jovahn
11
Firestone
39-06.00
(12.04m)
1
30
GALLITZ, BRAD
11
Medina Senior
39-00.00
(11.89m)
1
31
spickler, steven
8
Brunswick Senior
38-11.00
(11.86m)
1
32
Sferra, Michael
12
Boardman
38-06.00
(11.73m)
1
33
Walker, Brad
10
Strongsville
38-04.00
(11.68m)
1
34
Marinucci, Dominic
10
Lake Catholic
37-11.00
(11.56m)
1
35
Lonardo, Sean
12
Boardman
37-07.00
(11.46m)
1
36
Hemlick, Brennan
11
Lake (Uniontown)
37-00.00
(11.28m)
1
37
Breiding, Tim
12
Cuyahoga Falls
36-09.00
(11.20m)
1
38
Nichols, Hayden
9
James A Garfield
35-04.00
(10.77m)
1
39
Lockhart, Kaduri
11
Cleveland Height
35-00.00
(10.67m)
1
40
Lucas, Brandon
12
Garfield Hts. Tr
34-00.00
(10.36m)
1
40
Krivanek, Cory
10
Strongsville
34-00.00
(10.36m)
1
42
Everett, Ryan
11
James A Garfield
33-07.00
(10.24m)
1
43
Chambers, Trevor
12
James A Garfield
33-06.00
(10.21m)
1
43
McCain, Eddie
11
East Canton
33-06.00
(10.21m)
1
45
Roos, Thomas
12
Mentor
33-04.00
(10.16m)
1
46
Volan, Jared
10
Strongsville
33-02.00
(10.11m)
1
47
Ragazzo, Michael
9
Lake Catholic
32-06.00
(9.91m)
1
48
Hall-Mays, Domonic
12
Cleveland Height
32-04.00
(9.86m)
1
49
Rumrill, Nate
10
Mogadore Field
32-02.00
(9.80m)
1
50
Baker, Matthew
11
Hudson
32-00.00
(9.75m)
1
51
Dean, Cole
9
James A Garfield
30-09.00
(9.37m)
1
52
Whitman, Brendan
Rough Rider TC
30-08.00
(9.35m)
1
53
Alvis, Isaac
10
Cuyahoga Falls
27-08.00
(8.43m)
1
54
Thum, Jonas
12
Cleveland Height
27-01.00
(8.26m)
1
54
Kasner, Zack
11
Lordstown
27-01.00
(8.26m)
1
56
Casperd, Carter
11
Fairless
26-11.00
(8.20m)
1
57
Golden, Seth
10
Boardman
26-07.00
(8.10m)
1
58
Dohar, Ricky
9
Strongsville
26-06.00
(8.08m)
1
59
Franks, Joe
10
Mogadore Field
25-05.00
(7.75m)
1
60
Dodridge, Devin
10
Cuyahoga Falls
24-06.00
(7.47m)
1
61
Himmelman, Adam
10
Lake Catholic
24-01.00
(7.34m)
1
62
Wright, Sam
9
Marlington
21-09.00
(6.63m)
1
63
Rios, Dalton
9
Lordstown
21-01.00
(6.43m)
1
--
Pape, Dan
12
Struthers
FOUL
(--)
1
Mens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brandon, John
12
Hudson
62-00.00
(18.90m)
1
2
Kusky, Logan
10
Austintown Fitch
60-06.00
(18.44m)
1
3
Hluch, Lane
11
Rootstown
56-07.00
(17.25m)
1
4
Purcillly, Zach
12
Unattached
56-01.00
(17.09m)
1
5
Laffin, Tyler
12
Brunswick Senior
55-07.00
(16.94m)
1
6
Zak, Nick
11
Brunswick Senior
55-06.00
(16.92m)
1
7
Dorbish, Jake
10
Austintown Fitch
52-02.00
(15.90m)
1
8
Breiding, Tim
12
Cuyahoga Falls
49-09.00
(15.16m)
1
9
Wickey, Jake
9
Medina Senior
49-02.00
(14.99m)
1
10
Rafique, Rehmaan
12
Austintown Fitch
47-10.00
(14.58m)
1
11
Pipoly, Matt
11
Lake Catholic
47-01.00
(14.35m)
1
12
Alvis, Isaac
10
Cuyahoga Falls
31-11.00
(9.73m)
1
13
Dodridge, Devin
10
Cuyahoga Falls
30-10.00
(9.40m)
1
--
Pape, Michael
12
Struthers
FOUL
(--)
1
Mens High Jump SEEDED
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wasik, Steele
12
St Edward
6-07.00
(2.01m)
1
2
Robbins, Zach
Unattached
6-07.00
(2.01m)
1
3
Daughtery, Eddie
11
Mentor
6-03.00
(1.91m)
1
4
Glowacki, Zac
10
Amherst Steele
6-01.00
(1.85m)
1
4
Stenger, Andrew
12
Medina Senior
6-01.00
(1.85m)
1
4
Majid, Kamar
11
Firestone
6-01.00
(1.85m)
1
7
MUSE, JERMAINE
11
Nordonia
6-01.00
(1.85m)
1
12
Justice, Nate
12
Medina Senior
5-11.00
(1.80m)
1
8
Barwise, CJ
12
Berea
5-11.00
(1.80m)
1
8
Ortz, Sam
12
Unattached
5-11.00
(1.80m)
1
8
Lawson, T.J.
11
Stow-Munroe Fall
5-11.00
(1.80m)
1
8
Herriott, Carlos
10
Austintown Fitch
5-11.00
(1.80m)
1
13
Williams, Chance
11
Brunswick Senior
5-09.00
(1.75m)
1
14
Moll, Kris
11
Canton Central C
5-09.00
(1.75m)
1
14
Ballinger, Lincoln
12
Orrville
5-09.00
(1.75m)
1
16
Wallace, Jordan
11
Medina Senior
5-05.00
(1.65m)
1
--
Tulloch, Justin
10
Strongsville
NH
(--)
1
--
Tranter, Lynk
12
Carrollton
NH
(--)
1
--
Buchanan, Session
12
Lorain
NH
(--)
1
Mens High Jump UNSEEDED
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Broom, AJ
12
Meadowbrook
6-01.00
(1.85m)
1
2
Galloway, Elijah
12
Brunswick Senior
6-01.00
(1.85m)
1
3
Bean, Jeff
12
Boardman
5-11.00
(1.80m)
1
4
DAGGETT, GUY
12
Hudson
5-09.00
(1.75m)
1
4
Rupe, Scott
12
Maplewood
5-09.00
(1.75m)
1
4
Mally, Jacob
9
Woodridge
5-09.00
(1.75m)
1
7
Benson, Jeremiah
9
Wickliffe Senior
5-07.00
(1.70m)
1
8
Nelson, Joe
10
Brunswick Senior
5-07.00
(1.70m)
1
10
Fuhrer, Zach
11
Carrollton
5-03.00
(1.60m)
1
9
Fox, Adam
10
Cambridge
5-03.00
(1.60m)
1
11
Thum, Jonas
12
Cleveland Height
5-01.00
(1.55m)
1
--
Riczo, Matt
9
Brunswick Senior
NH
(--)
1
--
Coon, Levi
10
Marlington
NH
(--)
1
--
Ngo, Gordon
12
Canfield
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Crawford, Shaun
11
St Edward
21-06.50
(6.57m)
nwi
1
2
Cloud, Brandon
12
Bedford
20-09.50
(6.34m)
nwi
1
3
HAMILTON, ANTWAIN
12
Solon
20-08.25
(6.31m)
nwi
1
4
Ortz, Sam
12
Unattached
20-05.25
(6.23m)
nwi
1
5
Robinson, Sam
11
North Royalton
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
6
Turner, Anthony
12
Unattached
20-04.50
(6.21m)
nwi
1
7
Sunderman, Brian
11
Unattached
20-03.50
(6.18m)
nwi
1
8
Byrd, Brandon
12
Solon
20-02.50
(6.16m)
nwi
1
9
Ballinger, Lincoln
12
Orrville
20-01.25
(6.13m)
nwi
1
10
Earley, Kionte
Young. East
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
11
Salters, Ronald
11
John F Kennedy
19-07.50
(5.98m)
nwi
1
12
Daughtery, Eddie
11
Mentor
19-07.25
(5.98m)
nwi
1
13
Mosher, Derek
12
Cuyahoga Valley
19-04.25
(5.90m)
nwi
1
14
Montanari, Ryan
11
Berea
19-04.25
(5.90m)
nwi
1
15
Penny, Chris
Unattached
19-04.00
(5.89m)
nwi
1
16
Whitfield, Marcus
12
Washington (Mass
19-04.00
(5.89m)
nwi
1
17
METZ, ZACK
12
Wadsworth Senior
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
18
Walker, Robert
12
Cleveland Height
19-03.25
(5.87m)
nwi
1
19
HARRIS, JUSTIN
11
Berea
19-03.25
(5.87m)
nwi
1
20
Lee, Brian
12
Euclid Senior
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
21
Justice, Nate
12
Medina Senior
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
22
McCaughn, Darren
11
Meadowbrook
19-01.25
(5.82m)
nwi
1
23
Romo, Steven
12
Stow-Munroe Fall
18-09.25
(5.72m)
nwi
1
24
Turner, Ralph
12
Lake Catholic
18-08.50
(5.70m)
nwi
1
25
Renzi, David
11
Twinsburg
18-05.75
(5.63m)
nwi
1
26
Glowacki, Zac
10
Amherst Steele
18-05.50
(5.63m)
nwi
1
27
Williams, Rueben
11
Strongsville
18-05.25
(5.62m)
nwi
1
28
Reihart, Tommy
11
Berea
18-04.25
(5.59m)
nwi
1
29
Wilson, Avery
11
Carrollton
18-01.25
(5.52m)
nwi
1
30
Davis, Marc
10
Brunswick Senior
17-09.75
(5.43m)
nwi
1
31
Hunter, Isaiah
Atp Elite
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
32
Walrath, Deion
FLIGHT 101 TRACK
17-06.50
(5.35m)
nwi
1
33
McDonald, Marty
11
Hudson
17-05.25
(5.31m)
nwi
1
34
Allen, Bryce
12
South Range
17-04.75
(5.30m)
nwi
1
35
Keefer, Austin
11
Carrollton
17-02.75
(5.25m)
nwi
1
36
Voss, Denver
10
Amherst Steele
17-02.25
(5.24m)
nwi
1
37
Robinson, Jamar
10
Berea
17-02.00
(5.23m)
nwi
1
38
BOEY, JUSTIN
12
Brunswick Senior
17-00.75
(5.20m)
nwi
1
39
Kutsar, Brian
11
Berea
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
40
Ladson, Isaiah
Atp Elite
16-09.25
(5.11m)
nwi
1
41
Faheem, Buzzy
12
East Canton
16-08.50
(5.09m)
nwi
1
42
Kemp, Justice
10
Washington (Mass
16-07.75
(5.07m)
nwi
1
43
Porter, Malik
10
Mentor
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
44
Haven, Troy
11
Triway
15-09.25
(4.81m)
nwi
1
45
Michael, Chavarria
Atp Elite
15-08.75
(4.79m)
nwi
1
46
Myers, Noah
9
Marlington
15-07.75
(4.77m)
nwi
1
47
Stader, Nick
12
Canfield
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
48
Yuhasz, Benjamin
9
Amherst Steele
15-05.75
(4.72m)
nwi
1
48
LebLanc, Brent
8
Wickliffe Senior
15-05.75
(4.72m)
nwi
1
50
Wonner, Devin
9
Marlington
15-00.25
(4.58m)
nwi
1
51
Bennet, Charles
11
John Hay
14-02.75
(4.34m)
nwi
1
52
Minor, Ricky
12
East Canton
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
53
Kesnar, Carson
12
Canfield
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
54
Brown, Noah
ALL STAR TRAININ
10-07.00
(3.23m)
nwi
1
55
Brown, Nehemiah
ALL STAR TRAININ
3-09.00
(1.14m)
nwi
1
--
Snorton, Marcus
10
Cleveland Height
FOUL
(--)
nwi
1
--
Chaffee, Caleb
10
South Range
FOUL
(--)
nwi
1
--
Nolden, Jaylin
9
Euclid Senior
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lawson, T.J.
11
Stow-Munroe Fall
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tomlinson, Kenyon
11
John F Kennedy
40-02.00
(12.24m)
nwi
1
2
Robinson, Sam
11
North Royalton
39-11.00
(12.17m)
nwi
1
3
Young, Elijah
11
John F Kennedy
39-05.00
(12.01m)
nwi
1
4
Byrd, Brandon
12
Solon
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
5
Lee, Brian
12
Euclid Senior
38-00.00
(11.58m)
nwi
1
6
Fox, Eric
12
Cambridge
37-05.00
(11.40m)
nwi
1
7
Atwell, Colson
10
Lakeview
37-03.25
(11.36m)
nwi
1
8
Ray, Matt
12
Gilmour Academy
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
9
Fox, Adam
10
Cambridge
35-01.00
(10.69m)
nwi
1
--
Nolden, Jaylin
9
Euclid Senior
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault SEEDED
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hutchinson, Kyle
12
Medina Senior
15-00.00
(4.57m)
1
2
Fox, Eric
12
Cambridge
15-00.00
(4.57m)
1
3
Mancabelli, Dawson
12
Unattached
14-06.00
(4.42m)
1
4
Kelley, Lucas
10
Perry (Massillon
14-06.00
(4.42m)
1
5
Ball, Lucas
12
Elyria Catholic
14-00.00
(4.27m)
1
6
Sprague, Jake
12
Cuyahoga Valley
13-06.00
(4.11m)
1
6
Latone, Dylan
11
Austintown Fitch
13-06.00
(4.11m)
1
8
METZ, ZACK
12
Wadsworth Senior
13-06.00
(4.11m)
1
9
Owens, Matt
11
Berea
13-00.00
(3.96m)
1
10
Karaffa, Matthew
11
North Royalton
12-06.00
(3.81m)
1
11
Kubicki, Mitchell
10
Whitmer
12-06.00
(3.81m)
1
12
PAALMEN, TYLER
11
Brunswick Senior
12-00.00
(3.66m)
1
13
Schoelert, Nate
11
Medina Senior
11-06.00
(3.51m)
1
--
Blankenship, Jayson
10
Medina Senior
NH
(--)
1
--
Pool, Garret
12
Mentor
NH
(--)
1
--
Rahe, Zach
12
Stow-Munroe Fall
NH
(--)
1
Mens Pole Vault UNSEEDED
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Emert, Brandon
12
Brunswick Senior
12-06.00
(3.81m)
1
2
Steppenbacker, Jordan
11
Brunswick Senior
12-00.00
(3.66m)
1
3
O'Dell, Clayton
11
Brunswick Senior
11-00.00
(3.35m)
1
4
Rich, Doug
10
Solon
10-00.00
(3.05m)
1
5
Emery, David
10
Brunswick Senior
9-06.00
(2.90m)
1
6
Pickus, Drew
10
Solon
9-06.00
(2.90m)
1
7
Stralka, Brandon
11
Independence
9-06.00
(2.90m)
1
8
Muster, William
10
Tuscarawas Valle
9-00.00
(2.74m)
1
--
Kilbane, Sean
10
Brunswick Senior
NH
(--)
1
--
McNair, Romeo
10
Solon
NH
(--)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roberson, Savannah
Michigan All Sta
07.76
nwi
2
2
Richardson, Justice
10
Warren G Harding
07.87
nwi
2
3
McCoy, Lauren
11
Solon
07.95
nwi
2
4
Simpson, Shanique
12
Collinwood
07.96
nwi
1
5
DEARMAS, ANDRESJA
12
Lorain
08.02
nwi
2
6
APPLING, TA'SHAY
11
Martin Luther Ki
08.03
nwi
1
7
Mason, Brittni
10
West Geauga
08.08
nwi
2
8
Thompkins, Taylor
12
Canton South
08.08
nwi
2
9
Mont, Liz
FLIGHT 101 TRACK
08.09
nwi
2
10
McKinley, Lauryn
10
Twinsburg
08.12
nwi
1
11
Turley, Malia
11
Washington (Mass
08.15
nwi
1
12
HILL, RAEGINA
12
John Hay
08.22
nwi
1
13
Reynolds, Colleen
11
Gibsonburg
08.24
nwi
1
14
Pritchard, Lindsey
11
Strongsville
08.25
nwi
1
15
DAVIS, EBONY
11
Austintown Fitch
08.26
nwi
1
--
Marshal-Stewart, Al'Dric
12
Collinwood
FS
nwi
2
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Roberson, Savannah
Michigan All Sta
07.86
nwi
12
2
Richardson, Justice
10
Warren G Harding
07.88
nwi
16
3
Marshal-Stewart, Al'Dric
12
Collinwood
07.94
nwi
3
4
McCoy, Lauren
11
Solon
07.97
nwi
3
5
Mont, Liz
FLIGHT 101 TRACK
08.08
nwi
3
6
Thompkins, Taylor
12
Canton South
08.09
nwi
6
7
Mason, Brittni
10
West Geauga
08.11
nwi
4
8
DEARMAS, ANDRESJA
12
Lorain
08.11
nwi
12
9
Turley, Malia
11
Washington (Mass
08.11
nwi
12
10
McKinley, Lauryn
10
Twinsburg
08.13
nwi
6
11
Simpson, Shanique
12
Collinwood
08.17
nwi
16
12
HILL, RAEGINA
12
John Hay
08.20
nwi
7
13
Reynolds, Colleen
11
Gibsonburg
08.21
nwi
10
14
DAVIS, EBONY
11
Austintown Fitch
08.23
nwi
5
15
APPLING, TA'SHAY
11
Martin Luther Ki
08.24
nwi
17
16
Pritchard, Lindsey
11
Strongsville
08.24
nwi
13
17
LaMonica, Antonell
9
John F Kennedy (
08.26
nwi
8
18
Houston, Bryanna
11
John F Kennedy
08.27
nwi
7
19
Lack, Bailey
10
Brunswick Senior
08.29
nwi
11
20
Davenport, Naudia
9
Beachwood
08.32
nwi
2
21
Donley, Stephanie
12
Carrollton
08.33
nwi
3
22
Clark, Haley
West Akron Track
08.34
nwi
13
23
Kahn, Hannah
10
Beachwood
08.34
nwi
10
24
GESICKI, DEANNA
12
Independence
08.35
nwi
4
25
Maslowski, Gabby
11
Brunswick Senior
08.35
nwi
16
26
Stroud, Chyna
11
Warren G Harding
08.39
nwi
7
27
Reed, Taylor
12
Lakeview
08.40
nwi
14
28
Mowery, Jada
9
Springfield
08.41
nwi
16
29
Reynolds, Kendall
11
Gibsonburg
08.41
nwi
9
30
Vaughn, Sydney
12
Canton South
08.44
nwi
15
31
Simmons, Special
10
Archbishop Hoban
08.45
nwi
16
32
Cannata, Lucia
8
Gilmour Academy
08.45
nwi
8
33
Bercheni, Gariana
10
Warren G Harding
08.46
nwi
14
34
Mitchell, Samantha
11
Solon
08.51
nwi
8
35
Clark, Dezarae
Unattached
08.53
nwi
6
36
Peck, Miranda
12
Strongsville
08.54
nwi
11
37
Scott, Lamia
12
Lorain
08.56
nwi
4
38
Denk, Kristen
11
North Royalton
08.56
nwi
15
39
Donley, Sarah
10
Carrollton
08.57
nwi
8
40
Salter, Jayla
9
Gilmour Academy
08.57
nwi
14
41
Justice, Erin
11
Amherst Steele
08.57
nwi
14
42
Sievers, Megan
10
Strongsville
08.58
nwi
13
43
Light, Madison
12
Ashland
08.61
nwi
14
44
Lightfoot, Aubrey
8
Unattached
08.61
nwi
9
45
Nelson, Jamika
11
John Hay
08.62
nwi
5
46
Neitzel, Amber
10
Brunswick Senior
08.64
nwi
7
47
Holland, Marla
12
Lakeview
08.65
nwi
12
48
Burge, Taylor
9
Garfield Hei
08.65
nwi
8
49
Robinson, Jordan
Cleveland Expres
08.65
nwi
14
50
Burge, Mariah
11
Garfield Hei
08.70
nwi
7
51
Campbell, Allie
10
Garfield Hts. Tr
08.72
nwi
10
52
Northeim, Elizabeth
10
Amherst Steele
08.72
nwi
3
53
Deloof, Bethany
9
Strongsville
08.74
nwi
15
54
Komzak, Samantha
12
Hudson
08.74
nwi
2
55
STONE, ZAMARI
ALL STAR TRAININ
08.75
nwi
2
56
Berry, Summer
9
Twinsburg
08.77
nwi
13
57
Kress, Sarayah
12
Medina Senior
08.81
nwi
1
57
Jones, Asia
10
Bedford
08.81
nwi
13
59
Nixon, Breanna
11
Archbishop Hoban
08.81
nwi
12
60
Bodner, Bridget
9
Magnificat
08.82
nwi
4
61
Lightfoot, Brenna
8
Unattached
08.84
nwi
10
62
Monroe, Jessica
10
Washington (Mass
08.85
nwi
1
63
MORGAN, AALIYAH
11
Kenston
08.85
nwi
8
64
Razzante, Danielle
10
Brunswick Senior
08.86
nwi
6
65
Evans, Erica
12
Hudson
08.87
nwi
1
66
Kelley, Erin
11
Garfield Hei
08.88
nwi
11
67
Derkacs, Alex
11
Strongsville
08.91
nwi
3
68
STONE, ZOEY
ALL STAR TRAININ
08.93
nwi
12
69
Gundlah, Lindsey
9
Strongsville
08.95
nwi
4
70
Safko, Kasi
9
Brunswick Senior
09.02
nwi
9
71
Sullivan, Molly
11
Unattached
09.05
nwi
3
72
HARRIS, KETURAH
11
Solon
09.09
nwi
16
73
Howard, Jasmine
11
Archbishop Hoban
09.11
nwi
14
74
Cobb, Destiny
9
Warren G Harding
09.11
nwi
2
75
Songer, Savannah
10
Amherst Steele
09.11
nwi
10
76
Bradford, Courtney
11
Stow-Munroe Fall
09.12
nwi
15
77
Kurak, Jenna
12
Solon
09.15
nwi
11
78
Thomas, Janae
9
Solon
09.17
nwi
7
79
Silloway, Sydney
11
Lakeview
09.17
nwi
11
79
Westbrook, Kayla
9
Twinsburg
09.17
nwi
16
81
Bertrand, Alaias
9
Strongsville
09.18
nwi
6
82
Keeton, CheyAnne
11
Cuyahoga Falls
09.19
nwi
1
83
Caprini, Rachel
10
Solon
09.21
nwi
1
84
Kellon, Natalie
9
Beaumont
09.22
nwi
7
85
Downing, Brynn
9
Magnificat
09.22
nwi
9
86
Patterson, Kyra
9
Lutheran West
09.23
nwi
6
87
Turley, Amiah
7
Unattached
09.23
nwi
4
88
Metlock, Faith
9
Beaumont
09.25
nwi
11
89
Longo, Michaella
12
Lake Catholic
09.27
nwi
15
90
Salyers, Zoe
9
East Canton
09.30
nwi
10
91
Bridges, Dominique
9
Cuyahoga Falls
09.32
nwi
9
92
Rogers, Diamonn
9
Garfield Hei
09.33
nwi
15
93
Sobczak, Cara
11
Hudson
09.34
nwi
9
94
Riggins, Sharnice
11
Solon
09.35
nwi
14
95
McBride, Bridget
10
Hudson
09.44
nwi
13
96
Payne, Amari
9
Beaumont
09.45
nwi
5
97
Proskovic, Alexis
11
Hudson
09.46
nwi
3
98
Coe, Miranda
11
Hudson
09.48
nwi
9
99
Cofojohn, Carlie
11
Unattached
09.49
nwi
7
100
Miller, Sabrina
11
Unattached
09.52
nwi
2
101
Washburn, Lyndsey
9
Wickliffe Senior
09.54
nwi
5
102
Egts, Lauren
9
Hathaway Brown
09.55
nwi
11
103
Wilber, Claire
11
Magnificat
09.57
nwi
6
104
Kasper, Kaitlyn
9
Medina Senior
09.64
nwi
10
105
Harris, Antonia
11
Solon
09.66
nwi
8
106
Steigerwald, Veronica
11
Cuyahoga Falls
09.66
nwi
15
107
Baca, Kailey
10
Garfield Hts. Tr
09.66
nwi
16
108
Hegarty, Marcella
9
Magnificat
09.68
nwi
5
109
Joiner, Carla
9
Beaumont
09.73
nwi
10
110
Ashbaugh, Autumn
10
Cuyahoga Falls
09.80
nwi
11
111
Woods, Mar'Shay
10
Garfield Hei
09.94
nwi
9
112
Atkinson, Jayla
ALL STAR TRAININ
09.96
nwi
5
113
Hutter, Maggie
9
Beaumont
09.97
nwi
5
114
Monturi, Marissa
9
Wickliffe Senior
10.02
nwi
1
115
Hargrove, Lindsay
10
Cuyahoga Falls
10.14
nwi
2
116
Ghosh, Lina
9
Hathaway Brown
10.16
nwi
12
117
McClain, Taylor
10
Springfield
10.19
nwi
2
118
Smith, Alivia
12
Canfield
10.41
nwi
5
119
Aguire, Nadia
10
Twinsburg
10.58
nwi
6
120
NELSON, LAYLA
ALL STAR TRAININ
10.61
nwi
2
121
Upole, Kayleigh
9
Lordstown
10.64
nwi
13
122
Sharp, Alexus
10
Cuyahoga Falls
10.72
nwi
1
123
Schell, Mariah
9
Lakeview
10.84
nwi
13
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roberson, Savannah
Michigan All Sta
24.93
nwi
1
2
Butler, Jelvon
12
Solon
25.11
nwi
1
3
DEARMAS, ANDRESJA
12
Lorain
26.02
nwi
2
4
Marshal-Stewart, Al'Dric
12
Collinwood
26.07
nwi
3
5
Richardson, Justice
10
Warren G Harding
26.16
nwi
1
6
GESICKI, DEANNA
12
Independence
26.34
nwi
4
7
Cox, Ka'Naylah
10
Austintown Fitch
26.34
nwi
2
8
Reynolds, Colleen
11
Gibsonburg
26.40
nwi
2
9
Williams, Sierra
12
John F Kennedy
26.46
nwi
1
10
Mason, Brittni
10
West Geauga
26.71
nwi
4
11
McCoy, Lauren
11
Solon
26.79
nwi
3
12
McKinley, Lauryn
10
Twinsburg
26.80
nwi
2
13
Turley, Malia
11
Washington (Mass
26.82
nwi
3
14
Foote, Emmarie
9
Twinsburg
26.83
nwi
9
15
Cannata, Mia
10
Beaumont
26.83
nwi
2
16
DAVIS, EBONY
11
Austintown Fitch
26.84
nwi
3
17
APPLING, TA'SHAY
11
Martin Luther Ki
26.85
nwi
3
18
Simpson, Shanique
12
Collinwood
26.93
nwi
5
19
Morgan, Nadiya
Struthers
26.93
nwi
3
20
HILL, RAEGINA
12
John Hay
27.09
nwi
6
21
Davenport, Naudia
9
Beachwood
27.11
nwi
8
22
Reynolds, Kendall
11
Gibsonburg
27.20
nwi
6
23
Scherer, Nicole
9
Burrell 07
27.36
nwi
7
24
Holley, Cara
10
Hudson
27.41
nwi
21
25
Kahn, Hannah
10
Beachwood
27.50
nwi
2
26
Ritchie, Jayme
12
Austintown Fitch
27.54
nwi
6
27
Bercheni, Gariana
10
Warren G Harding
27.64
nwi
4
28
Bartram, Reba
9
Beaumont
27.65
nwi
5
29
McKirahan, Paige
11
Meadowbrook
27.70
nwi
5
30
Cannata, Lucia
8
Gilmour Academy
27.71
nwi
12
31
LaMonica, Antonell
9
John F Kennedy (
27.74
nwi
4
32
Goggins, Airyon
10
Martin Luther Ki
27.82
nwi
10
33
Fann, Dawnn
11
Beaumont
28.00
nwi
5
34
Pritchard, Lindsey
11
Strongsville
28.01
nwi
9
35
Clark, Haley
West Akron Track
28.23
nwi
6
36
Scott, Lamia
12
Lorain
28.24
nwi
9
37
Lee, Asia
11
John F Kennedy
28.33
nwi
7
38
Clark, Dezarae
Unattached
28.34
nwi
5
39
Reed, Taylor
12
Lakeview
28.46
nwi
10
40
Lightfoot, Aubrey
8
Unattached
28.55
nwi
6
41
DANIELS, TAVIA
12
Beaumont
28.62
nwi
4
42
Segro, Morgan
11
Kenston
28.70
nwi
8
43
Jones, Asia
10
Bedford
28.84
nwi
6
44
Hallof, Kristina
12
Canfield
28.85
nwi
13
45
Holland, Marla
12
Lakeview
28.87
nwi
9
46
Slomka, Tori
10
Unattached
28.87
nwi
13
47
Bennett, Chrisitian
Hubbard
28.93
nwi
12
48
Safko, Kasi
9
Brunswick Senior
28.99
nwi
5
49
BEAUFORD, TERRYAN
ALL STAR TRAININ
29.09
nwi
20
50
Medley, Iyanna
9
John F Kennedy
29.09
nwi
11
51
Billingsley, Chelsi
9
Twinsburg
29.23
nwi
20
52
Mayer, Kaitlyn
12
Harding (Marion)
29.23
nwi
7
53
Campbell, Allie
10
Garfield Hts. Tr
29.23
nwi
9
54
Bodner, Bridget
9
Magnificat
29.25
nwi
16
55
Salter, Jayla
9
Gilmour Academy
29.28
nwi
11
56
Kobzowicz, Krissie
11
Kenston
29.33
nwi
11
57
Gibson, Alexandra
9
Medina Senior
29.36
nwi
8
58
Hanlon, Mackenzie
12
Canfield
29.38
nwi
10
59
GREGORY, RANDALL
12
Beaumont
29.40
nwi
7
60
Prince, Te'asha
12
Garfield Hei
29.41
nwi
17
61
Robinson, Dai'jyion
12
Garfield Hei
29.56
nwi
17
62
MORGAN, AALIYAH
11
Kenston
29.59
nwi
13
63
Baker, Maddie
11
Magnificat
29.61
nwi
15
64
Lightfoot, Brenna
8
Unattached
29.62
nwi
7
65
Hayes, Autumn
10
Solon
29.74
nwi
8
66
Deloof, Bethany
9
Strongsville
29.74
nwi
10
67
PUCELLA, AMANDA
11
Independence
29.75
nwi
13
68
Wentling, Sophie
8
Fairless
29.89
nwi
8
69
Wooten, Leah
10
Hudson
29.90
nwi
21
70
Hopson, Charice
11
Garfield Hei
29.94
nwi
17
71
Carrell, Danielle
11
Lordstown
30.03
nwi
12
72
HARRIS, KETURAH
11
Solon
30.09
nwi
15
73
Wentling, Michelle
12
Fairless
30.10
nwi
14
74
Cunningham, Tricia
12
Western Reserve
30.13
nwi
10
75
Westbrook, Kayla
9
Twinsburg
30.18
nwi
14
76
Cobb, Destiny
9
Warren G Harding
30.19
nwi
15
77
Clavecilla, Mira
9
Rootstown
30.23
nwi
15
78
Kurak, Jenna
12
Solon
30.36
nwi
13
79
Northeim, Elizabeth
10
Amherst Steele
30.38
nwi
18
80
Sargent, Courtney
11
Unattached
30.40
nwi
11
81
Willard, Kendall
9
Magnificat
30.41
nwi
15
82
Sullivan, Erin
9
Magnificat
30.49
nwi
12
83
Jones, Kennedy
9
Solon
30.52
nwi
13
84
Gaines, Ariel
10
Hudson
30.56
nwi
20
85
Greywacz, Emily
12
Strongsville
30.64
nwi
12
86
PUCELLA, ASHLEY
11
Independence
30.65
nwi
15
87
Knight, Jewelry
9
Garfield Hei
30.66
nwi
16
88
Neitzel, Amber
10
Brunswick Senior
30.69
nwi
8
89
Pattie, Emily
11
Rootstown
30.70
nwi
14
90
Songer, Savannah
10
Amherst Steele
30.70
nwi
18
91
Kline, Abby
10
Stow-Munroe Fall
30.74
nwi
17
92
Demopoulos, Allie
11
Solon
30.88
nwi
9
93
Stewart, Jasmine
11
Garfield Hei
30.92
nwi
21
94
Turley, Amiah
7
Unattached
30.99
nwi
16
95
Nelson, Brooke
11
Independence
31.12
nwi
19
96
Wilber, Claire
11
Magnificat
31.13
nwi
16
97
Sobczak, Cara
11
Hudson
31.26
nwi
1
98
McComas, Allison
9
Brunswick Senior
31.27
nwi
14
99
Glasgow, Lainie
12
Stow-Munroe Fall
31.28
nwi
19
100
Gomez-Villanueva, Alejan
10
Twinsburg
31.46
nwi
14
101
Weiland, Chase
9
Lordstown
31.56
nwi
18
102
Downing, Brynn
9
Magnificat
31.68
nwi
16
103
Longo, Michaella
12
Lake Catholic
31.70
nwi
12
104
Silloway, Sydney
11
Lakeview
31.91
nwi
10
105
Coe, Miranda
11
Hudson
32.19
nwi
1
106
Reyes, Emma
10
Hudson
32.27
nwi
21
107
Patterson, Kyra
9
Lutheran West
32.70
nwi
17
108
Hill, Allison
9
Garfield Hei
33.00
nwi
19
109
Washburn, Lyndsey
9
Wickliffe Senior
33.40
nwi
19
110
Smith, Alivia
12
Canfield
34.44
nwi
16
111
Kinnan, Callista
10
Brunswick Senior
34.70
nwi
18
112
Nortz, Meredith
10
Magnificat
36.60
nwi
20
113
Korenewych, Anna
12
Wickliffe Senior
36.84
nwi
19
114
Oswald, Meghan
9
Brunswick Senior
37.38
nwi
17
115
Upole, Kayleigh
9
Lordstown
38.77
nwi
20
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reynolds, Colleen
11
Gibsonburg
58.52
1
2
Hill, Nautica
11
Warren G Harding
58.95
1
3
Morgan, Nadiya
Struthers
59.87
1
4
Bennett, Chrisitian
Hubbard
1:00.52
1
5
Barnes, Tyra
10
Austintown Fitch
1:00.71
2
6
Bartram, Reba
9
Beaumont
1:00.73
1
7
Kaczanowicz, Kami
12
Burrell 07
1:01.05
3
8
Martin, Cassie
10
Strongsville
1:01.46
1
9
Barbel, Makaila
11
Austintown Fitch
1:01.94
2
10
Kamara, Wade-Watta
12
Western Reserve
1:02.39
2
11
Krieger, Ashley
11
Cuyahoga Falls
1:02.62
4
12
Donley, Stephanie
12
Carrollton
1:02.92
4
13
Segro, Morgan
11
Kenston
1:03.10
7
14
Wright, Alison
12
Solon
1:03.12
3
15
Derkacs, Alex
11
Strongsville
1:03.28
6
16
Schuster, Cassie
11
Ashland
1:03.45
3
17
Lehman, Sara
11
Elyria Catholic
1:03.78
4
18
Reynolds, Kendall
11
Gibsonburg
1:03.92
4
19
Washington, Diara
11
Beaumont
1:04.18
2
20
Yates, Emily
12
Twinsburg
1:04.32
5
21
Bukovec, Morgan
12
Lake Catholic
1:04.72
3
22
BEAUFORD, TERRYAN
ALL STAR TRAININ
1:05.06
9
23
Burge, Taylor
9
Garfield Hei
1:05.28
10
24
Sims, Morgan
12
Lakeview
1:05.36
2
25
Dellaserra, Zoe
Atp Elite
1:05.50
6
26
Mancabelli, Leah
12
Copley Senior
1:06.12
6
27
Lightfoot, Aubrey
8
Unattached
1:06.29
5
28
Williamson, Ariana
11
Liberty
1:06.46
5
29
Kroll, Makalya
10
John F Kennedy (
1:06.54
6
30
Pounds, Jaelyn
10
Beachwood
1:06.54
7
31
Hudson, Imani
12
Collinwood
1:06.69
14
32
Erdelac, Libby
12
Strongsville
1:06.80
3
33
Hanicak, Lydia
10
Magnificat
1:06.88
10
34
STONE, ZOEY
ALL STAR TRAININ
1:06.90
4
35
Wentling, Sophie
8
Fairless
1:07.20
9
36
Hallof, Kristina
12
Canfield
1:07.33
11
37
Chuirazzi, Katie
12
Unattached
1:07.41
5
38
Koelliker, Breanne
11
Magnificat
1:07.46
7
39
Jones, Asia
10
Bedford
1:07.49
8
40
Bieganski, Madison
12
Solon
1:07.59
3
41
Schandel, Lindsay
12
Carrollton
1:07.91
7
42
Millican, Caroline
9
Hathaway Brown
1:07.91
9
43
Sturgeon, Lauren
11
Amherst Steele
1:08.02
6
44
Zubal, Brooke
11
Hudson
1:08.34
15
45
Hogan, Latrice
11
Collinwood
1:08.34
8
46
Sargent, Courtney
11
Unattached
1:08.42
4
47
Kobzowicz, Krissie
11
Kenston
1:08.54
10
48
HAJEK, CRYSTAL
12
Independence
1:08.57
11
49
McCaffery, Erin
10
Magnificat
1:08.57
10
50
Northeim, Gabby
12
Amherst Steele
1:09.06
15
51
Sabik, Julia
9
Hathaway Brown
1:09.58
9
52
Ignozzi, Anika
10
Unattached
1:09.63
8
53
Hanlon, Mackenzie
12
Canfield
1:10.28
11
54
Cobb, Destiny
9
Warren G Harding
1:10.37
12
55
Wentling, Michelle
12
Fairless
1:10.46
10
56
Kennedy, Megan
10
Brunswick Senior
1:10.47
7
57
Goforth, Faith
11
Rootstown
1:10.50
11
58
O'Connor, Lexi
12
Amherst Steele
1:10.62
9
59
Anderson, Megan
12
Brunswick Senior
1:10.84
8
60
Mcdonough, Emily
10
Kenston
1:10.86
9
61
Woolard, Abigail
10
James A Garfield
1:10.89
16
62
Lieberth, Whitney
8
Unattached
1:10.91
11
63
Bodeker, Abbey
12
Vermilion
1:11.13
5
64
Caprini, Rachel
10
Solon
1:11.14
13
65
Nelson, Brooke
11
Independence
1:11.31
12
66
Brandes, Myriad
9
Brunswick Senior
1:11.71
6
67
Goodwin, Aleaha
9
John Hay
1:12.24
8
68
Atkinson, Jayla
ALL STAR TRAININ
1:12.32
13
69
Bauers, Shalyce
12
Rhodes
1:12.39
14
70
Prince, Te'asha
12
Garfield Hei
1:12.53
16
71
Roth, Brittney
8
Newcomerstown
1:12.75
12
72
Jones, Kennedy
9
Solon
1:12.83
12
73
Thomas, Janae
9
Solon
1:13.36
12
74
Webb, Kayla
9
Brunswick Senior
1:14.42
10
75
RIPEPI, JULIA
12
Independence
1:14.49
13
76
Langenderfer, Hanna
10
Hathaway Brown
1:14.68
13
77
Lumbus, Faith
11
John Hay
1:15.51
8
78
Hill, Dominique
12
Collinwood
1:15.73
13
79
Riggins, Sharnice
11
Solon
1:15.77
14
80
Baker, Hannah
12
Firestone
1:16.82
7
81
Heugel, Emily
9
Amherst Steele
1:17.45
15
82
Hendrickson, Isabella
10
Hathaway Brown
1:17.80
13
83
Goode-Harris, Monaie
11
Garfield Hei
1:18.04
16
84
Harris, Antonia
11
Solon
1:18.13
14
85
Matie, Erika
10
East Canton
1:19.21
12
86
NELSON, LAYLA
ALL STAR TRAININ
1:25.39
15
87
Upole, Kayleigh
9
Lordstown
1:25.72
15
88
WILLIAMS, SYLVIA
ALL STAR TRAININ
1:32.30
15
--
Shurette, Lauren
9
Brunswick Senior
DQ
5
--
Hill, Allison
9
Garfield Hei
DQ
16
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Szivan, Alexis
11
Amherst Steele
2:21.05
1
2
Lukac, Courteney
12
Liberty
2:23.89
1
3
Berger, Sarah
12
Wadsworth Senior
2:24.22
1
4
Gregory, Kaci
12
North Ridgev
2:24.43
1
5
Kettel, Sarah
10
Unattached
2:25.29
1
6
Foley, Devin
12
Canfield
2:27.88
1
7
Kazmir, Kristi
12
Kenston
2:28.30
1
8
Davis, Kady
10
Carrollton
2:29.67
1
9
Sandridge, Geneva
11
Solon
2:30.97
1
10
Ross, Heather
11
Nordonia
2:31.54
1
11
Frost, Bina
10
Magnificat
2:32.19
2
12
Leamer, Sara
12
Lordstown
2:32.58
2
13
Wolf, Jessica
9
Medina Senior
2:32.95
1
14
Bierly, Michaela
10
Lutheran West
2:33.53
2
15
Cary, Claire
9
Beaumont
2:33.56
1
16
Lautzenheiser, Sydney
12
Hoover
2:34.01
2
17
Markulin, Raquel
9
Canfield
2:34.42
1
18
Haiss, Julia
12
Solon
2:36.19
1
19
Palmer, Paige
9
Kenston
2:36.98
2
20
Reisinger, Katie
12
Kenston
2:37.80
2
21
Sargent, Courtney
11
Unattached
2:38.12
1
22
Zedar, Bre
9
Gilmour Academy
2:38.14
1
23
Rotondo, Isabella
10
Wickliffe Senior
2:38.75
2
24
Gunselman, Maddie
10
Wadsworth Senior
2:39.13
2
25
Fleming, Alexis
11
Kenston
2:41.21
2
26
Grendell, Katie
10
Kenston
2:41.83
2
27
Edge, Ravyn
ALL STAR TRAININ
2:43.35
3
28
Sperry, Samantha
10
Warren G Harding
2:43.79
3
29
Edwards, Leah
11
Twinsburg
2:45.25
2
30
Chovan, Jamie
11
Hoover
2:45.36
2
31
Roth, Brittney
8
Newcomerstown
2:45.56
3
32
Becker, Cammie
9
Lakeview
2:46.76
3
33
Deiwert, Mara
11
Stow-Munroe Fall
2:47.22
2
34
VISI, ASHLEY
11
Marlington
2:48.79
3
35
Metko, Meghan
11
Springfield
2:49.51
2
36
Brady, Regan
9
Hathaway Brown
2:49.61
3
37
D'Amico, Julia
10
Lordstown
2:49.87
3
38
Wagner, Genevieve
9
Beaumont
2:50.60
4
39
Thompson, Kailey
10
Brunswick Senior
2:50.65
2
40
Labate, Patrizia
11
Magnificat
2:50.69
3
41
Jackson, Courtney
12
John F Kennedy
2:52.06
4
42
Hepner, Paige
11
Magnificat
2:52.59
3
43
ZACHERY, LEAHA
12
Warren G Harding
2:53.13
3
44
Williams, Cantrelle
ALL STAR TRAININ
2:54.47
3
45
Sikiric, Kat
11
Lake Catholic
2:54.53
2
46
Hunt, Mackenzie
10
Magnificat
2:55.59
3
47
Steward, Jenna
9
Rhodes
2:58.54
4
48
Taras, Lauren
9
Independence
2:59.04
4
49
RIPEPI, JULIA
12
Independence
2:59.68
3
50
Meiden, Kristen
11
Amherst Steele
3:00.22
3
51
Hartig, Katie
12
Strongsville
3:01.69
3
52
Kemp, Angelica
10
Washington (Mass
3:01.74
2
53
Kettel, Rebecca
9
Unattached
3:03.35
4
54
Shevitz, Danielle
10
Solon
3:04.14
4
55
Edmonds, Essence
9
Warren G Harding
3:04.80
3
56
Owen, Paige
9
Kenston
3:05.76
3
57
Jones, Dia
12
Beaumont
3:07.06
3
58
Woods, Mar'Shay
10
Garfield Hei
3:08.98
4
59
Clay, Carman
12
John F Kennedy
3:10.44
4
60
Hammond, Katie
10
Solon
3:11.08
4
61
Davis, Cheryle
11
Rhodes
3:11.29
4
62
Lafferty, Taylor
5
Unattached
3:12.40
4
63
Jackson, Princess
9
Martin Luther Ki
3:17.37
4
64
Korenewych, Anna
12
Wickliffe Senior
3:18.73
4
65
Turk, Ally
11
Garfield Hts. Tr
3:23.57
4
66
Slabaugh, Abigail
9
Marlington
3:24.83
4
67
MANNO, SAMANTHA
11
Solon
3:27.37
4
68
Jochum, Morgan
9
Beaumont
3:30.79
3
69
Frost, Mya
9
Garfield Hei
3:31.21
4
70
Craig, Courtney
11
Garfield Hei
3:32.66
4
71
Reid, Whitney
9
Garfield Hei
3:39.11
4
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Paladino, Millie
12
WV Flyers
4:56.56
1
2
BOCKOVEN, SAMMY
11
Cuyahoga Valley
5:11.14
1
3
Kettel, Sarah
10
Unattached
5:12.24
1
4
Renuart, Melinda
12
Unattached
5:20.06
1
5
Kling, Ryley
FLIGHT 101 TRACK
5:25.57
1
6
RULISON, ASHLEY
7
Unattached
5:30.97
1
7
Markel, Halle
12
Gilmour Academy
5:32.25
1
8
Markel, Hannah
10
Gilmour Academy
5:32.32
1
9
Soltisz, Abby
12
Crestwood
5:33.20
1
10
Bierly, Michaela
10
Lutheran West
5:35.28
1
11
JUDD, KIRA
11
Crestwood
5:39.82
2
12
Roth, Brittney
8
Newcomerstown
5:41.05
2
13
Lautzenheiser, Sydney
12
Hoover
5:41.28
1
14
Craddock, Rebecca
9
Brunswick Senior
5:42.25
1
15
Head, Evie
9
Crestwood
5:43.42
2
16
Cullings, Tarynn
9
Medina Senior
5:46.07
2
17
Chamberlain, Paige
12
Liberty Center
5:48.39
2
18
Duewel, Brooklyn
10
Ashland
5:48.65
2
19
Grohe, Samantha
9
Unattached
5:49.55
2
20
ROBERTS, CHALLIS
12
Crestwood
5:49.66
1
21
Becker, Cammie
9
Lakeview
5:50.37
2
22
Grohe, Olivia
9
Unattached
5:50.41
2
23
Giannuzzi, Cara
Amherst Steele
5:50.44
2
24
D'Agostino, Amanda
12
Twinsburg
5:52.81
2
25
PAVLICK, KATIE
11
Brunswick Senior
5:53.55
2
26
Buckley, Morgan
11
Howland
5:58.28
1
27
Hauck, Ashley
11
Amherst Steele
6:01.16
3
28
Edge, Ravyn
ALL STAR TRAININ
6:02.52
3
29
Sandridge, Erin
12
Solon
6:05.09
2
30
Helfeldt, Caitlin
11
Stow-Munroe Fall
6:05.45
3
31
Chovan, Jamie
11
Hoover
6:05.55
2
32
Valente, Kayla
9
Stow-Munroe Fall
6:06.05
3
33
Hansen, Emily
9
Solon
6:07.13
3
34
Tekelenburg, Nina
11
Western Reserve
6:07.37
3
35
Catania, Leah
12
Garfield Hts. Tr
6:07.91
2
36
Hill, Ashley
9
Amherst Steele
6:07.99
3
37
Domen, Maria
12
Lake Catholic
6:11.22
3
38
Glass, Ashley
12
Springfield
6:12.98
3
39
Scott, Jenna
10
Brunswick Senior
6:13.32
2
40
Schillero, Cassie
12
Garfield Hei
6:13.79
4
41
Coulter, Mariah
10
James A Garfield
6:15.37
3
42
Langenderfer, Abbey
11
Hathaway Brown
6:16.66
3
43
Flaherty, Caiti
12
Twinsburg
6:18.05
3
44
Guggenheim, Haley
11
Solon
6:18.98
2
45
Koch, Annaleigh
9
Stow-Munroe Fall
6:19.58
3
46
RODRIGUEZ, TAYLOR
11
Ashland
6:20.08
2
47
Luther, Katelyn
11
Berkshire
6:21.18
3
48
Dennison, Savannah
3
Unattached
6:25.15
3
49
Bedell, Mara
10
Magnificat
6:25.72
3
50
Moyer, Isabelle
10
Canfield
6:30.12
4
51
Peterson, Leslie
11
Firelands
6:30.42
3
52
Homany, Grace
9
Hathaway Brown
6:33.49
3
53
Canfield, Taylor
9
Brunswick Senior
6:34.12
1
54
Bard, Caroline
11
Twinsburg
6:35.47
2
55
Bowman, Megan
9
Strongsville
6:36.35
2
56
Vanca, Gabrielle
Amherst Track Cl
6:36.58
4
57
Card, Sydnie
9
Amherst Steele
6:39.18
4
58
Goodin, Monica
11
Solon
6:39.61
4
59
Funderburg, Meredith
9
Amherst Steele
6:43.88
4
60
Taras, Lauren
9
Independence
6:46.93
4
61
Statler, Daci
9
Lordstown
6:47.03
4
62
Granito, Alyssa
10
Garfield Hei
6:47.47
4
63
Blasko, Emily
10
Strongsville
6:47.71
4
64
Bennett, Erin
10
Kenston
6:48.27
4
65
Kettel, Rebecca
9
Unattached
6:48.67
4
66
Syrowski, Emily
9
Amherst Steele
6:51.64
4
67
Warner, Jessica
9
Beaumont
6:54.46
3
68
Foley, Sarah
11
Garfield Hts. Tr
6:56.58
4
69
Syrowski, Allie
11
Amherst Steele
6:57.05
4
70
Antalovich, Samantha
10
Lake Catholic
7:04.19
4
71
Gendics, Hannah
9
Amherst Steele
7:07.47
4
72
Lafferty, Taylor
5
Unattached
7:12.11
4
73
Tuokkola, Megan
Amherst Track Cl
7:16.90
4
74
Craig, Courtney
11
Garfield Hei
7:47.58
4
75
Reid, Whitney
9
Garfield Hei
8:18.06
4
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Renuart, Melinda
12
Unattached
11:36.30
1
2
Wise, Louiza
10
Solon
11:40.30
1
3
RULISON, ASHLEY
7
Unattached
11:41.48
1
4
DICKER, EMMA
11
Kenston
11:44.15
1
5
VASARHELYI, LEAH
11
Nordonia
11:47.95
1
6
Atkinson, Brittany
11
Liberty Center
12:04.05
1
7
Dunlap, Maddie
9
Carrollton
12:12.65
1
8
Parker, Megan
10
Amherst Steele
12:12.98
1
9
Widder, Kenzie
11
Garaway
12:17.22
1
10
Maali, Xena
9
South Range
12:23.95
2
11
Grohe, Samantha
9
Unattached
12:25.13
2
12
Iademarco, Gabriela
9
Beaumont
12:28.51
1
13
Mozik, Makenzie
12
Copley Senior
12:31.89
1
14
Dombi, Tessa
12
Medina Senior
12:32.58
1
15
GRAF, RACHEL
11
Beaumont
12:57.08
1
16
Kelley, Morgan
9
Twinsburg
13:08.68
2
17
Bailey, Sydney
11
Copley Senior
13:19.66
2
18
Sagi, Maria
9
Independence
13:22.68
2
19
Smith, Taylor
11
Unattached
13:28.36
2
20
Szczodrowski, Rachel
9
Amherst Steele
13:32.56
2
21
Crow, Natalie
12
Stow-Munroe Fall
13:37.13
2
22
Coulter, Mariah
10
James A Garfield
13:37.90
1
23
Janda, Indeep
11
Solon
13:38.19
2
24
Carson, Monae
10
Collinwood
13:43.90
2
25
Schillero, Cassie
12
Garfield Hei
13:51.67
2
26
Wadge, Bridgette
9
Amherst Steele
14:17.06
2
27
Granito, Alyssa
10
Garfield Hei
14:42.07
2
28
Gomez, Tiffany
10
Amherst Steele
14:45.53
2
29
McColl, Hannah
11
Solon
15:39.21
2
30
Orr, L'Dejah
12
Collinwood
15:59.63
2
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fennell, Meredith
12
Northwest (Canal
09.28
nwi
1
2
Eles, Amber
12
Garfield Hts. Tr
09.32
nwi
2
3
Jackson, Aisha
10
Warren G Harding
09.36
nwi
2
4
Bower, Lauren
12
Mineral Ridge
09.38
nwi
2
5
Muhammad, Aysha
10
Mentor
09.62
nwi
2
6
Lustig, Kasey
12
Chagrin Falls
09.90
nwi
2
7
Ritchie, Jayme
12
Austintown Fitch
10.06
nwi
2
8
Perry, Dara
11
Firestone
10.08
nwi
1
10
Palmer, Justine
12
Girard
10.13
nwi
2
9
GIELINK, EMMA
11
Beaumont
10.13
nwi
2
11
Rossi, Annie
10
Vermilion
10.28
nwi
1
12
Pattie, Emily
11
Rootstown
10.28
nwi
1
13
Sotovsky, Sarah
12
Mentor
10.34
nwi
1
14
Carrell, Danielle
11
Lordstown
10.46
nwi
1
15
Fobean, Kelsey
12
Stow-Munroe Fall
10.63
nwi
1
16
Danesi, Ashley
10
Brunswick Senior
10.66
nwi
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Eles, Amber
12
Garfield Hts. Tr
09.27
nwi
9
2
Jackson, Aisha
10
Warren G Harding
09.71
nwi
9
3
Bower, Lauren
12
Mineral Ridge
09.72
nwi
10
4
Muhammad, Aysha
10
Mentor
09.93
nwi
10
5
Ritchie, Jayme
12
Austintown Fitch
10.07
nwi
10
6
Lustig, Kasey
12
Chagrin Falls
10.09
nwi
4
7
Palmer, Justine
12
Girard
10.19
nwi
4
8
GIELINK, EMMA
11
Beaumont
10.21
nwi
2
9
Fennell, Meredith
12
Northwest (Canal
10.22
nwi
2
10
Perry, Dara
11
Firestone
10.34
nwi
5
11
Sotovsky, Sarah
12
Mentor
10.46
nwi
4
12
Danesi, Ashley
10
Brunswick Senior
10.47
nwi
1
13
Rossi, Annie
10
Vermilion
10.50
nwi
7
14
Fobean, Kelsey
12
Stow-Munroe Fall
10.52
nwi
8
15
Pattie, Emily
11
Rootstown
10.52
nwi
5
16
Carrell, Danielle
11
Lordstown
10.53
nwi
9
17
Mocsiran, Hollie
12
Solon
10.60
nwi
7
18
Howard, Aamirah
Woodridge
10.60
nwi
10
19
Thompson, Kayla
9
Stow-Munroe Fall
10.62
nwi
8
20
McCafferty, Kelly
9
Strongsville
10.68
nwi
8
21
Thomas, Desiree
9
Springfield
10.70
nwi
4
22
Jurewicz, Laura
12
Solon
10.71
nwi
1
23
Wentling, Michelle
12
Fairless
10.75
nwi
3
24
Anthony, Daryell
10
Twinsburg
10.89
nwi
7
25
Bodeker, Abbey
12
Vermilion
10.90
nwi
3
26
Greywacz, Emily
12
Strongsville
10.97
nwi
10
27
Northeim, Gabby
12
Amherst Steele
11.02
nwi
3
28
Moore, Zoe
12
Solon
11.05
nwi
10
29
Hayes, Autumn
10
Solon
11.11
nwi
6
30
Lenczewski, Loren
12
Twinsburg
11.13
nwi
8
31
Zubal, Brooke
11
Hudson
11.16
nwi
9
32
Craig, Emily
9
Solon
11.17
nwi
3
33
Barnett, Natalle
10
Hudson
11.21
nwi
5
34
ROZAIESKI, KENDAL
12
Marlington
11.22
nwi
4
35
Nelson, Brooke
11
Independence
11.33
nwi
5
36
Sims, Morgan
12
Lakeview
11.38
nwi
8
37
PUCELLA, ASHLEY
11
Independence
11.41
nwi
8
37
HAJEK, CRYSTAL
12
Independence
11.41
nwi
1
39
Plues, Lynsey
9
Ashland
11.44
nwi
2
40
Schandel, Harley
11
Carrollton
11.56
nwi
3
41
Guyon, Rahja
11
Brunswick Senior
11.57
nwi
1
42
Rodriguez, Courtney
11
Springfield
11.63
nwi
4
43
Wentling, Sophie
8
Fairless
11.63
nwi
2
44
Merrill, Emilee
9
Brunswick Senior
11.64
nwi
4
45
Napoleon, Cayla
11
Collinwood
11.66
nwi
7
46
Albert, Summer
10
Twinsburg
11.69
nwi
5
47
Vaclav, Mikayla
12
Canfield
11.70
nwi
3
48
Pollard, Cassidy
9
Brunswick Senior
11.80
nwi
5
49
Planchet, Janine
10
Hudson
11.83
nwi
6
50
Good, Mary-Catherine
11
Hudson
11.84
nwi
7
51
Robinson, Dai'jyion
12
Garfield Hei
11.89
nwi
9
52
Kasper, Kaitlyn
9
Medina Senior
11.98
nwi
9
53
Bloodsaw, Tylor
12
Collinwood
12.18
nwi
7
54
Eberwen, Sam
12
Brunswick Senior
12.46
nwi
10
55
Miller, Sabrina
11
Unattached
12.58
nwi
5
56
Nortz, Meredith
10
Magnificat
12.61
nwi
6
57
Rodgers, Anna
9
Solon
13.11
nwi
7
58
Castro, Natalie
11
Magnificat
13.81
nwi
6
59
Jones, Dia
12
Beaumont
15.81
nwi
2
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Warren G Harding
1:44.81
1
2
Relay Team
Solon
1:45.03
1
3
Relay Team
Beaumont
1:49.62
1
4
Relay Team
Strongsville
1:50.14
2
5
Relay Team
Brunswick Senior
1:50.32
1
6
Relay Team
Villa Angela-St
1:51.29
3
7
Relay Team
Firestone
1:51.60
2
8
Relay Team
Beachwood
1:52.31
1
9
Relay Team
St Joseph Acad
1:52.36
2
10
Relay Team
Twinsburg
1:52.77
4
11
Relay Team
Martin Luther Ki
1:52.86
4
12
Relay Team
Medina Senior
1:53.97
2
13
Relay Team
Archbishop Hoban
1:54.37
2
14
Relay Team
Rootstown
1:54.74
4
15
Relay Team
Amherst Steele
1:57.37
3
16
Relay Team
Mineral Ridge
1:58.45
4
17
Relay Team
Beaumont
1:59.54
3
18
Relay Team
Solon
1:59.86
3
19
Relay Team
Springfield
2:01.48
4
20
Relay Team
Garfield Hei
2:01.96
5
21
Relay Team
Hathaway Brown
2:03.66
5
22
Relay Team
Lakeview
2:03.81
1
23
Relay Team
Magnificat
2:04.52
5
24
Relay Team
John Hay
2:05.18
4
25
Relay Team
Twinsburg
2:09.86
5
26
Relay Team
Brunswick Senior
2:14.69
5
--
Relay Team
Rhodes
DQ
2
--
Relay Team
Garfield Hei
DQ
3
--
Relay Team
Strongsville
DQ
3
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Austintown Fitch
4:05.27
1
2
Relay Team
Burrell 07
4:09.56
2
3
Relay Team
Solon
4:11.98
1
4
Relay Team
Brunswick Senior
4:13.94
1
5
Relay Team
Beaumont
4:16.33
1
6
Relay Team
Warren G Harding
4:16.41
2
7
Relay Team
Magnificat
4:16.98
1
8
Relay Team
Collinwood
4:24.26
3
9
Relay Team
Stow-Munroe Fall
4:26.68
2
10
Relay Team
Independence
4:29.20
2
11
Relay Team
Garfield Hei
4:32.01
3
12
Relay Team
Rhodes
4:34.17
4
13
Relay Team
John F Kennedy
4:34.40
3
14
Relay Team
Rootstown
4:35.53
4
15
Relay Team
Beaumont
4:39.39
3
16
Relay Team
Lordstown
4:42.60
4
17
Relay Team
Solon
4:44.69
4
18
Relay Team
Brunswick Senior
5:02.38
4
19
Relay Team
Collinwood
5:09.40
3
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Geneva
9:56.00
1
2
Relay Team
Solon
10:06.74
1
3
Relay Team
Medina Senior
10:08.17
1
4
Relay Team
Canfield
10:13.43
1
5
Relay Team
Kenston
10:17.13
1
6
Relay Team
Amherst Steele
10:21.36
1
7
Relay Team
Austintown Fitch
10:30.76
1
8
Relay Team
South Range
10:42.33
1
9
Relay Team
St Joseph Acad
10:44.02
2
10
Relay Team
Marlington
11:07.47
2
11
Relay Team
Brunswick Senior
11:10.06
1
12
Relay Team
Hathaway Brown
11:35.13
2
13
Relay Team
Berea
11:46.28
1
14
Relay Team
John Hay
11:48.88
2
15
Relay Team
Lordstown
11:54.27
2
16
Relay Team
Solon
11:56.56
2
17
Relay Team
Garfield Hei
12:06.25
2
18
Relay Team
Collinwood
12:18.43
2
19
Relay Team
John F Kennedy
13:33.72
2
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Svonavec, Edie
11
James A Garfield
44-06.00
(13.56m)
1
2
Ragland, Johanna
11
Lutheran West
40-01.00
(12.22m)
1
3
Figueroa, Gabby
12
Austintown Fitch
39-00.00
(11.89m)
1
4
Wilder, Carolyn
9
Medina Senior
38-02.00
(11.63m)
1
5
Young, Daija
10
Garfield Hts. Tr
38-01.00
(11.61m)
1
6
Lyle, Haley
12
Westlake
37-10.00
(11.53m)
1
7
Leppelmeier, Molly
9
Mccomb
37-00.00
(11.28m)
1
8
Carson, Monica
12
Twinsburg
36-08.00
(11.18m)
1
9
Hahn, Abigail
12
James A Garfield
36-00.00
(10.97m)
1
10
Merchant, Tradaiza
12
Austintown Fitch
35-07.00
(10.85m)
1
11
Ziccardi, Maddie
12
Cuyahoga Falls
35-04.00
(10.77m)
1
12
Moran, McKenzie
11
Medina Senior
34-07.00
(10.54m)
1
13
Monteiro, Otilia
11
Magnificat
34-04.00
(10.46m)
1
14
Pressman, Jordan
10
Solon
33-00.00
(10.06m)
1
15
Taylor, Niki
12
Strongsville
31-08.00
(9.65m)
1
16
Shimko, Kristen
12
Unattached
31-06.00
(9.60m)
1
17
Morris, Lilly
10
James A Garfield
31-05.00
(9.58m)
1
18
Aquilla, Adelaide
9
Magnificat
31-04.00
(9.55m)
1
19
Jones, Lauren
9
James A Garfield
31-01.00
(9.47m)
1
20
Glasgow, Lainie
12
Stow-Munroe Fall
31-00.00
(9.45m)
1
21
Breehl, Payton
11
Cuyahoga Falls
30-09.00
(9.37m)
1
22
Alicea, Lizandra
11
Central Catholic
29-09.00
(9.07m)
1
23
Yarber, Kerri
11
Strongsville
29-09.00
(9.07m)
1
24
Heard, Iyanna
10
Collinwood
29-07.00
(9.02m)
1
25
Dawson, Emily
12
Triway
29-06.00
(8.99m)
1
26
Ragland, Sarah
9
Lutheran West
29-02.00
(8.89m)
1
27
Nash, Victoria
12
St Thomas Aquina
29-00.00
(8.84m)
1
28
Mason, Kara
9
South Range
28-11.00
(8.81m)
1
29
Bertrand, Alaias
9
Strongsville
28-05.00
(8.66m)
1
30
Andrews, Kelly
12
Stow-Munroe Fall
28-00.00
(8.53m)
1
31
Evans, Sydny
9
John Hay
26-11.00
(8.20m)
1
32
Huggins, Maia
12
Beaumont
26-11.00
(8.20m)
1
33
Nockengost, Erika
10
Cuyahoga Falls
26-08.00
(8.13m)
1
34
Keenan, Bridget
10
Twinsburg
26-02.00
(7.98m)
1
35
Patterson, Brtitany
10
Beaumont
26-01.00
(7.95m)
1
36
Curry, Caylin
11
Central Catholic
26-00.00
(7.92m)
1
37
Stocker, Morgan
8
Marlington
25-08.00
(7.82m)
1
38
Bernardini, Alyssa
10
Lutheran West
25-07.00
(7.80m)
1
39
Domingez, Luz
11
Central Catholic
25-03.00
(7.70m)
1
39
Tabor, Brenna
James A Garfield
25-03.00
(7.70m)
1
41
Csizma, Nicole
11
Solon
24-04.00
(7.42m)
1
42
Williams, Holly
9
Cuyahoga Falls
24-03.00
(7.39m)
1
43
Pollard, Cassidy
9
Brunswick Senior
22-11.00
(6.99m)
1
44
Ryser, Megan
James A Garfield
22-04.00
(6.81m)
1
45
Frank, Alie
10
Cuyahoga Falls
22-02.00
(6.76m)
1
46
Overberger, Leah
9
Wickliffe Senior
18-08.00
(5.69m)
1
46
Sims, Robin
9
Beaumont
18-08.00
(5.69m)
1
Womens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Figueroa, Gabby
12
Austintown Fitch
64-11.00
(19.79m)
1
2
Merchant, Tradaiza
12
Austintown Fitch
48-06.00
(14.78m)
1
3
Young, Daija
10
Garfield Hts. Tr
45-04.00
(13.82m)
1
4
Leppelmeier, Molly
9
Mccomb
43-04.00
(13.21m)
1
5
Andrews, Kelly
12
Stow-Munroe Fall
42-02.00
(12.85m)
1
6
Breehl, Payton
11
Cuyahoga Falls
35-04.00
(10.77m)
1
7
Ziccardi, Maddie
12
Cuyahoga Falls
34-06.00
(10.52m)
1
8
Frank, Alie
10
Cuyahoga Falls
32-04.00
(9.86m)
1
9
Keenan, Bridget
10
Twinsburg
31-10.00
(9.70m)
1
10
Huggins, Maia
12
Beaumont
28-09.00
(8.76m)
1
11
Patterson, Brtitany
10
Beaumont
26-05.00
(8.05m)
1
Womens High Jump SEEDED
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dodds, Julia
9
Brunswick Senior
5-01.00
(1.55m)
1
2
Mocsiran, Hollie
12
Solon
4-11.00
(1.50m)
1
3
Earley, Taylor
10
Stow-Munroe Fall
4-11.00
(1.50m)
1
4
Keller, Emily
Unattached
4-11.00
(1.50m)
1
5
Ratliff, Rachel
9
Harding (Marion)
4-09.00
(1.45m)
1
5
Kuemerle, Katie
9
Magnificat
4-09.00
(1.45m)
1
7
Napoleon, Cayla
11
Collinwood
4-09.00
(1.45m)
1
10
Vehar, Megan
11
Chagrin Falls
4-07.00
(1.40m)
1
8
KIDD, MADDIE
11
Brunswick Senior
4-07.00
(1.40m)
1
8
Magvas, Stephanie
9
Magnificat
4-07.00
(1.40m)
1
11
Bloodsaw, Tylor
12
Collinwood
4-05.00
(1.35m)
1
12
Webb, Kayla
9
Brunswick Senior
4-03.00
(1.30m)
1
13
Langenderfer, Hanna
10
Hathaway Brown
4-03.00
(1.30m)
1
14
Moore, Zoe
12
Solon
4-03.00
(1.30m)
1
15
Guyon, Rahja
11
Brunswick Senior
4-01.00
(1.24m)
1
16
Woods, Zaria
9
Garfield Hei
3-11.00
(1.19m)
1
--
Thompson, Kiara
10
Collinwood
NH
(--)
1
--
Nortz, Meredith
10
Magnificat
NH
(--)
1
Womens High Jump UNSEEDED
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Monachino, Sammy
12
Twinsburg
5-05.00
(1.65m)
1
2
Davis, Olivia
11
Harding (Marion)
5-01.00
(1.55m)
1
10
Arzberger, Sophie
11
Western Reserve
4-11.00
(1.50m)
1
3
McCafferty, Kelly
9
Strongsville
4-11.00
(1.50m)
1
4
Brown, Courtney
10
Rootstown
4-11.00
(1.50m)
1
4
Ehrnfelt, Lizzie
12
Strongsville
4-11.00
(1.50m)
1
4
Obi, Elizabeth
12
Solon
4-11.00
(1.50m)
1
7
Thomas, Desiree
9
Springfield
4-11.00
(1.50m)
1
8
VOVK, ALESHA
12
St Joseph Acad
4-11.00
(1.50m)
1
9
Bobbitt, Katie
11
Unattached
4-11.00
(1.50m)
1
11
Kandakai, Tinisee
12
Solon
4-09.00
(1.45m)
1
12
Zehner, Lexi
Tallmadge
4-09.00
(1.45m)
1
13
Clifford, Elizabeth
12
Strongsville
4-09.00
(1.45m)
1
13
Monroe, Jessica
10
Washington (Mass
4-09.00
(1.45m)
1
15
Vair, Tawnie
9
Rootstown
4-07.00
(1.40m)
1
16
Sinko, Hallie
12
Archbishop Hoban
4-05.00
(1.35m)
1
16
Williams, Ky
10
St Joseph Acad
4-05.00
(1.35m)
1
18
Kelley, Karina
12
Rootstown
4-05.00
(1.35m)
1
19
Bradford, Courtney
11
Stow-Munroe Fall
4-03.00
(1.30m)
1
20
Reynolds, Madison
10
Amherst Steele
4-03.00
(1.30m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Vaughn, Sydney
12
Canton South
16-08.50
(5.09m)
nwi
1
2
Peck, Miranda
12
Strongsville
16-05.25
(5.01m)
nwi
1
3
Sievers, Megan
10
Strongsville
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
4
Kandakai, Tinisee
12
Solon
16-04.75
(5.00m)
nwi
1
5
King, Destiny
12
Unattached
16-03.75
(4.97m)
nwi
1
6
Acevedo, Alyssa
11
Medina Senior
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
7
WICKEY, MORGAN
11
Medina Senior
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
8
Cannata, Mia
10
Beaumont
15-07.75
(4.77m)
nwi
1
9
Sinko, Hallie
12
Archbishop Hoban
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
10
Schuster, Cassie
11
Ashland
15-02.25
(4.63m)
nwi
1
11
Salter, Jayla
9
Gilmour Academy
15-01.75
(4.62m)
nwi
1
12
Reynolds, Madison
10
Amherst Steele
15-01.25
(4.60m)
nwi
1
13
Scott, Lamia
12
Lorain
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
13
Baker, Maddie
11
Magnificat
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
13
Bradford, Courtney
11
Stow-Munroe Fall
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
16
Moretti, Sarah
11
Unattached
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
16
Butler, Jayla
10
Solon
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
18
Varabkanich, Olivia
10
Brunswick Senior
14-04.75
(4.39m)
nwi
1
19
Zedar, Brooke
10
Gilmour Academy
14-04.25
(4.38m)
nwi
1
19
Kline, Abby
10
Stow-Munroe Fall
14-04.25
(4.38m)
nwi
1
21
Justice, Erin
11
Amherst Steele
14-02.75
(4.34m)
nwi
1
22
Gray, Erika
11
Collinwood
14-02.50
(4.33m)
nwi
1
23
Eberwen, Sam
12
Brunswick Senior
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
24
Napoleon, Cayla
11
Collinwood
14-01.50
(4.31m)
nwi
1
25
Lee, Asia
11
John F Kennedy
14-00.75
(4.29m)
nwi
1
26
Thompson, Kiara
10
Collinwood
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
27
STONE, ZAMARI
ALL STAR TRAININ
13-08.00
(4.17m)
nwi
1
28
Northeim, Elizabeth
10
Amherst Steele
13-04.50
(4.08m)
nwi
1
28
Carrell, Danielle
11
Lordstown
13-04.50
(4.08m)
nwi
1
30
Geis, Maggie
9
East Canton
13-04.25
(4.07m)
nwi
1
31
Willard, Kendall
9
Magnificat
13-03.50
(4.05m)
nwi
1
32
Labate, Patrizia
11
Magnificat
13-03.00
(4.04m)
nwi
1
33
Bloodsaw, Tylor
12
Collinwood
13-02.25
(4.02m)
nwi
1
34
Egts, Lauren
9
Hathaway Brown
13-01.75
(4.01m)
nwi
1
35
McCaffery, Erin
10
Magnificat
13-00.75
(3.98m)
nwi
1
36
Vair, Tawnie
9
Rootstown
12-08.50
(3.87m)
nwi
1
37
Merrill, Emilee
9
Brunswick Senior
12-00.50
(3.67m)
nwi
1
38
Bertrand, Alaias
9
Strongsville
11-07.75
(3.55m)
nwi
1
39
Edge, Ravyn
ALL STAR TRAININ
11-06.25
(3.51m)
nwi
1
40
Dodds, Julia
9
Brunswick Senior
11-05.00
(3.48m)
nwi
1
41
Clavecilla, Mira
9
Rootstown
10-07.75
(3.24m)
nwi
1
42
Medley, Iyanna
9
John F Kennedy
10-04.75
(3.17m)
nwi
1
43
NELSON, LAYLA
ALL STAR TRAININ
9-01.00
(2.77m)
nwi
1
--
Young, Autumn
11
Cuyahoga Valley
FOUL
(--)
nwi
1
--
Johnson, Amari
12
Firestone
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Obi, Elizabeth
12
Solon
36-01.00
(11.00m)
nwi
1
2
Butler, Jayla
10
Solon
33-07.00
(10.24m)
nwi
1
3
Brown, Courtney
10
Rootstown
31-09.00
(9.68m)
nwi
1
4
GIELINK, EMMA
11
Beaumont
30-09.00
(9.37m)
nwi
1
5
Hunter, Delaney
9
Beaumont
30-08.00
(9.35m)
nwi
1
6
PUCELLA, AMANDA
11
Independence
29-04.00
(8.94m)
nwi
1
7
Sabik, Julia
9
Hathaway Brown
28-07.00
(8.71m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Simmons, Allyson
12
Fairless
12-00.00
(3.66m)
1
2
Baluch, McKenna
12
Medina Senior
11-00.00
(3.35m)
1
3
Denk, Kristen
11
North Royalton
11-00.00
(3.35m)
1
4
Jarrett, Maddie
12
Orrville
10-06.00
(3.20m)
1
5
Thompson, Ally
10
Geneva
10-06.00
(3.20m)
1
6
Dunn, Roxanne
11
Garaway
10-06.00
(3.20m)
1
7
Jenkins, Alissa
11
Green
10-00.00
(3.05m)
1
8
Roggeman, Klaire
11
Unattached
10-00.00
(3.05m)
1
10
Conway, Alexis
12
Medina Senior
9-06.00
(2.90m)
1
11
Gabriel, Makayla
12
Mentor
9-06.00
(2.90m)
1
9
Brown, Mackenzie
Wadsworth Senior
9-06.00
(2.90m)
1
12
Piazza, Rachel
12
Mentor
9-00.00
(2.74m)
1
13
Danesi, Ashley
10
Brunswick Senior
9-00.00
(2.74m)
1
14
Stimmel, Kassidie
Unattached
8-06.00
(2.59m)
1
15
KIDD, MADDIE
11
Brunswick Senior
8-06.00
(2.59m)
1
15
Krause, Maggie
10
Kenston
8-06.00
(2.59m)
1
17
Keaton, Martha
12
Brunswick Senior
8-06.00
(2.59m)
1
18
Cilona, Ashley
11
Perry (Massillon
8-06.00
(2.59m)
1
19
Lenehan, Paige
11
Magnificat
7-00.00
(2.13m)
1
20
Graham, Meghan
11
Magnificat
6-00.00
(1.83m)
1
--
McComas, Allison
9
Brunswick Senior
NH
(--)
1
--
Weiland, Abby
12
East Canton
NH
(--)
1
--
Glasgow, Lainie
12
Stow-Munroe Fall
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#kent-state
#high-school-invitational
More news
2014 Results - Austintown Fitch Optimist Invitational
140 shares:
Kent State High School Invitational 3
,
ALL STAR TRAINING CLUB
,
Amherst Track Club
,
Archbishop Hoban High School Track & Field and Cross Country - Akron, Ohio
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Cleveland Heights High School Track & Field and Cross Country - Cleveland Heights, Ohio
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
2
2014
3
2013
7
2012
6
2011
2
2010
2
2009
1
Show 4 more
Hashtags
#kent-state
#high-school-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!